Wpis z mikrobloga

#ortopedia
Od września boli kolano. Żaden uraz, USG czyste. Kolejne różne leczenia (już ponad 2k wydane) i nic... Ostatnio wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe. Po tym jeszcze gorzej. I nie dość, że boli od 4 tygodni to doszedł krótko po ból kręgosłupa najbardziej podczas leżenia (w dowolnym układzie). Może to być jakoś powiązane? Już nie wiem do jakich lekarzy chodzić. Czy w #luszczyca może dochodzić do zapalenia przy kręgosłupie?
  • 33
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Myślę, że internet, a tym bardziej wykop to nie miejsce na szukanie diagnozy. Zaraz Ci coś jakiś bambus wkręci i będziesz się bez powodu denerwować. W każdym razie zdrowia bracie.
  • Odpowiedz
@Dzyszla ale ja bym na Twoim miejscu przebadała czynność nerek żebyś nie wchodził w dnę moczanową (kwas moczowy, mocznik, kreatyninę). To się różnie może zaczynać. A ten ból kręgosłupa to może nie do końca kręgosłup a promieniująca kolka nerkowa. Co do łuszczycy - masz jakieś choroby z autoagresji - tarczyca, cokolwiek?
  • Odpowiedz
  • 0
@cruella_de_mon miałem badania w kierunku dny już - chyba by się nie zmieniło w pół roku od "kompletnie wykluczona". Poza tym na bieżąco czynność nerek badana albo że względu na leczenie łuszczycy, albo na wszelkie badania obrazujące z kontrastem (TK głowy, MR serca). Tarczyca w porządku. Wiem jak kolkę się odczuwa (niestety) - to nie to też.
  • Odpowiedz
  • 0
@ved- o tym już od 1,5 roku myślałem, po tym jak mi staw w palcu ręki powyginało a miesiąc później ostra arytmia. Ale co lekarzom sugeruję to odrzucają i że badania to w ogóle loteria i nie ma sensu :/ Kleszcza żadnego nie znalazłem też nigdy.
  • Odpowiedz
@Dzyszla to jeśli masz łuszczycę to jak najbardziej może to być łuszczyca stawów dająca takie objawy w ostrej fazie - tu kolano, tu kręgosłup. Może muszą Ci zmienić leki, zrobić jakieś combo z metotreksatu, sulfasalazyny, etc. dostosować i zwiększyć dawki. Pozdrawiam
  • Odpowiedz
  • 2
@cruella_de_mon dzięki. Wspomnę o tym w przychodni przyszpitalnej, gdzie mam za tydzień wizytę. Poprzednio myślałem z tym kolanem, że zwykłe nadwyrężenie (chodziłem przez wrzesień po 12-15 km dziennie).
  • Odpowiedz
@Dzyszla Oprócz kolana sprawdź jeszcze biodro. U mnie po 3 latach męczenia się z kolanami, operacjach itp.okazało się, że miałam za małą mobilność w stawie biodrowym. Kilka ćwiczeń przez 3 tygodnie i "jak renkom odjoł". Do tego zobacz czy nie masz pospinanych czworogłowych uda/albo za słabych i np.dwugłowe uda są za bardzo napięte, przez to jest dysproporcja w funkcjach stawów kolanowego i biodrowego (u mnie tak było).
  • Odpowiedz
@Dzyszla: Fizjoterapeuta na pewno Cię przyjmie, możesz przyjść prosto z ulicy. Oczywiście jak przedstawisz mu badania, wyniki, diagnozy lekarskie itd., to na pewno mu pomoże, ale każdy fizjo powinien mieć być w stanie podjąć się próby diagnozy i leczenia samodzielnie. Ogólnie to polecam, mi fizjo pomógł dużo bardziej niż ortopeda.
  • Odpowiedz