Wpis z mikrobloga

#ortopedia
Od września boli kolano. Żaden uraz, USG czyste. Kolejne różne leczenia (już ponad 2k wydane) i nic... Ostatnio wstrzyknięte osocze bogatopłytkowe. Po tym jeszcze gorzej. I nie dość, że boli od 4 tygodni to doszedł krótko po ból kręgosłupa najbardziej podczas leżenia (w dowolnym układzie). Może to być jakoś powiązane? Już nie wiem do jakich lekarzy chodzić. Czy w #luszczyca może dochodzić do zapalenia przy kręgosłupie?
  • 33
  • Odpowiedz
@Dzyszla: odkopie trochę, bo zaczęło mnie dzisiaj kolano #!$%@? () i muszę przyznać, że obsralem się. Przecież to jest #!$%@? inwalidztwo z tym gownem jakby rzeczywiscie w to poszło ()
Jak tam ta wizyta w przychodni, jak kolana u Ciebie?
U mnie ból taki ostry przeszywający, szybko ale jakby liniowo wchodzący na obroty. Jak leżę to nic, ale #!$%@? wie co z tym będzie.
Ja to kolano lata temu uszkodziłem ćwicząc.
Przez lata nic nie było
No może drobne czasem problemy
  • Odpowiedz
@interpenetrate: W przychodni powiedzieli, że jeśli tylko ten jeden staw, to raczej negują ŁZS i kazali na razie leczyć się ortopedycznie. Niestety, po chwili lepiej, ostatnie dni znów są gorsze. Ale ból raczej zaczynam odczuwać w mięśniach, bliżej skóry, niż samym stawie. Szczególnie wrażliwe jest na ucisk, więc i podczas zgięcia (jak naciągnięta skóra uciska), ale i prostowania. Bardziej to przypomina ból skurczowy.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: #!$%@? to może jest nadzieja. To u mnie jakby płyn km(#!$%@? wie co tam jest) nerwy w kościach/pomiędzy kościami w samym kolanie jakby łękotka ale się nie znam. To #!$%@? do jakiegoś lekarza. Nie masz może jakiegoś obczajonego już który zna się w temacie? Bo teraz w polandii szukać to kolejne dni z gwarantowaną rozrywką. Chodzi mi o to czy fizjo, czy reuma
  • Odpowiedz
@interpenetrate: U mnie w Gliwicach problem z reumatologami, natomiast jako poszedłem do dr. Klimas jeszcze z palcem i na dzień dobry słyszę "to tak zostanie" to jakoś tak średnio. Potem byłem u Hawranka-ortopedy, ale tak słabo przekonany. Potem jeszcze do Zabrza (nie pamiętam już nazwiska nawet), ale w sumie to dwa razy było i też tyle tylko. Nie mam sił już na szukanie też.
  • Odpowiedz
@Dzyszla: zapytałem na wykop jak chcesz to możesz obserwować może ktoś coś wrzuci ciekawego.
Ale to z palcem wygiętym przez zapalenie stawów? A nie masz może możliwości zastosowania leków które nie są możliwe do dostania w Polsce ale np. za granicą w Europie już tak? Coś z 17 w nazwie
  • Odpowiedz
  • 0
@x7aytech tak i nie. ŁZS potwierdzone, więc to nie wina uszkodzeń, tylko autoagresja. Metotreksat pomógł. Ale jest niestety obawa, że odstawienie spowoduje nawrót,a znów całe życie na immunosupresji, to się można wykończyć i umrzeć na coś innego...
  • Odpowiedz