Wpis z mikrobloga

@bartekjip: Tak jest, opisałem to w ostatnim poście. Wyłączyłem Creditstar z AutoInvest'a na Mintosie. Jego udział w portfolio do tej pory był na tyle mały, że nie będę go na siłę sprzedawał na rynku wtórnym tylko poczekam, aż wygasną (~1 miesiąc)
@scrubGrub: Ogólnie inwestujesz małe kwoty to nic złego. Napisałeś o balansie gdzie Lendermarket i Mintos to różne platformy, jeden to agregat LO a drugi to pojedynczy LO. Balans osiągnąłbyś w przypadku gdybyś dodał kilka platform takich jak peerberry, robocash, twino. Wtedy balansujesz np na poziomie LO na Mintosie i Platform tego typu. Masz 4 LO na mintosie i 4 platformy z pojedynczym LO lub grupą.

Przy tak małym kapitale warto jest
@scrubGrub: A jakie zabezpieczenie pożyczki jest dla ciebie najsensowniejsze? Wydaje mi się, że nieruchomości mieszkalne są lepsze niż komercyjne w sensie że łatwiej je oszacować, a na samym końcu jest ziemia
@Tissol: Nieruchomości są rzeczywiście bardzo dobrym zabezpieczaniem. Zarówno komercyjne jak i mieszkalne mają swoje plusy i minusy. W przypadku pożyczek z gwarancją wykupu ważnymi informacjami może być rentowność i bilans finansowy pośrednika/pożyczkodawcy - oczywiście jeśli takowy jest dostępny. Na platformach typu Crowdestor popularnym zabezpieczeniem jest też personalne poświadczenie jednego z akcjonariuszy w tej sytuacji można próbować samodzielnie oszacować wartość netto owego interesariusza. Jeśli taka persona obiecuje spłacić 3 miliony euro, a