Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
A ja uważam, że podatek cukrowy jest dobry bo penalizuje zużycie cukru które jest złe i generuje późniejsze nakłady na służbę zdrowia.
Ale oczywiście jak już wprowadzamy taki podatek, który przyniesie np. 3 mld do budżetu, to powinniśmy obniżyć o taką kwotę podatek dochodowy lub Belki, żeby nie penalizowac pracy czy oszczędzania, które są pożyteczne.
#podatki #niepopularnaopinia
  • 7
A ja uważam, że podatek cukrowy jest dobry bo penalizuje zużycie cukru które jest złe i generuje późniejsze nakłady na służbę zdrowia.


@suwer: Chyba Ci sie zapomnialo ze sol jest takze szkodliwa dla zdrowia i powoduje problemy. W takim razie moze czas opodatkowac wszystko co zawiera sol? (jestes pewien?)
@suwer: ale ty wiesz ze wszystko w nadmiarze albo kiedy jesz tylko jedno jest niezdrowe xD
Okej super wpłata na państwo tylko pewnie to państwo #!$%@? na jakieś wybory albo premie dla posłów a ja za Pepsi na domówkę zapłacę 7 ziko
@hekerakaobywatel: @ppiasq: @gorzki99: państwo musi mieć pieniądze z podatków. Możemy dyskutować ile tych pieniędzy trzeba z ludzi ściągnąć. Ale jeśli coś ma być opodatkowane to wolę mieć akcyzę na cukier, tytoń czy alkohol, która jest prostym podatkiem, który ciężko obejść i penalizuje używkich, które obciążają służbę zdrowia, zamiast pracy, do któej ludzi warto zachęcać.
Problemem nie jest podatek od cukru, problemem jest to, że wykorzystujemy go tylko po to,
Jednak zastanówcie się, który podatek lepiej teraz zlikwidować od cukru czy Belki? (załóżmy, że przynoszą do budżetu tyle samo kasy i możecie wybrać jeden)


@suwer: NIe widzisz ze mylisz pojecia? Jakie zlikwidowac? A moze wystarczy "nie wprowadzac"?

Jasne ze panstwo zeby funkcjonowac musi pobierac podatki-tego nie przeskoczysz.

Wiec jak to bedzie? sol tez trzeba opodatkowac?

Za chwile bedzie podatek od oddychania bo panstwo musi miec pieniadze. Nie do konca to dobry
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gorzki99: tak wiem, rząd wprowadza nowe podatki, a stare zostają. Dlatego ta dyskusja jest czysto akademicka. Ale rozważyłbym akcyzę na sól, jeśli dzięki temu wzrosłaby wolna kwota.
Ale rozważyłbym akcyzę na sól, jeśli dzięki temu wzrosłaby wolna kwota.


@suwer: O.o wlasnie sie przyznales ze rozwazylbys podatek praktycznie na kazda spozywke.

Zastanowiles sie co nie zawiera soli? Chleb, bulki, pizza, czipsy, mieso - praktycznie wszystko.

Super ze chcesz opodatkowac wszystko - wybacz ze jednak na Ciebie nie zaglosuje