Wpis z mikrobloga

  • 10
7 + 1 = 8

Tytuł: Achaja Tom I
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: Fantasy
ISBN: 978-83-7574-228-2
Ocena: ★★★★★★★

Po pół roku przerwy w czasie, której przeczytałem jedną książkę, mam nadzieję wrócić do tempa z pierwszej fali pandemii.
Dlatego też zacząłem od czegoś dosyć łatwego i przyjemnego. Warto wspomnieć, że właśnie za tą powieść Ziemiański dostał Nebulę.

Osobiście dostałem prawie wszystko czego się spodziewałem po tej książce. Mamy 3 różne wątki, z których wątek Achaji był tym do którego ciągnęło mnie najbardziej - zawsze przerwę robiłem sobie po rozdziale dotyczącym jej postaci. Nie oznacza to jednak, że dwa pozostałe są nudne, wręcz przeciwnie intrygi Zaana czy rozterki Mereditha również potrafiły wciągnąć. Najbardziej zadziwił mnie fakt, jak Ziemiański dużo włożył w to, aby pokazać siłę kobiet - mogących w niczym nie ustępować mężczyznom, a nawet być od nich dużo lepszym - ale nie tracąc przy okazji tego pierwiastka kobiecości, którą znamy.

Podsumowując, otrzymany prezent pod choinkę oceniam bardzo dobrze, ale mam nadzieję, że kolejne tomy tej opowieści będą jeszcze lepsze.

#bookmeter #achaja #fantastyka #fantasy #ksiazki
DoubleM - 7 + 1 = 8

Tytuł: Achaja Tom I
Autor: Andrzej Ziemiański
Gatunek: Fanta...

źródło: comment_1609591056x1QxLeLnd0uBa3gqTFOZ6r.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Podsumowując, otrzymany prezent pod choinkę oceniam bardzo dobrze, ale mam nadzieję, że kolejne tomy tej opowieści będą jeszcze lepsze.


@DoubleM: Dla mnie im dalej tym gorzej. 2 tom jeszcze jako tako ale 3 to ewidentnie nie dla mnie. No ale co kto lubi.
  • Odpowiedz
Najbardziej zadziwił mnie fakt, jak Ziemiański dużo włożył w to, aby pokazać siłę kobiet - mogących w niczym nie ustępować mężczyznom, a nawet być od nich dużo lepszym - ale nie tracąc przy okazji tego pierwiastka kobiecości, którą znamy.


@DoubleM: ciekawe, bo niedawno Ziemiański został ochrzczony "dziadem polskiej fantastyki" właśnie za sposób przedstawiania kobiet w swoich książkach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DoubleM ja w tej chwili czytam Dana Simmonsa. Opisy Hyperiona nie oddają wartości tej książki. Jest lekka, a zarazem autor swoimi opisami potrafi bardzo rozbudzic Ci wyobraźnię, przez co można się w niej zatracić.
  • Odpowiedz
@DoubleM: Tylko nie zabieraj się przypadkiem po kontynuację serii bo jest nudna, rozwleczona i porzuciłem w trakcie. Mam na myśli kolejna serię, której nazwy nie wymienię aby nie spojlerowac tego co czytasz.
  • Odpowiedz
@DoubleM jak teraz przeglądam, co w życiu przeczytałem, to doszedłem do wniosku, że jest za dużo tytułów, które mógłbym polecić. Pisz na pw, kiedy braknie Ci książki
  • Odpowiedz
@DoubleM: Czy wy czytaliście tę samą książkę? xD
Z tej recenzji wynika, że to typowy polski paździerz powstały na fali popularności Wiedźmina. I oceniając po cytowanych fragmentach, uznałabym tę opinię za zgodną z prawdą

Ziemiański dużo włożył w to, aby pokazać siłę kobiet


Np. poprzez ciągłe opisy oddawania przez nie moczu czy przez to, że dają się gwałcić jakimś żołnierzom?
Wypok2 - @DoubleM: Czy wy czytaliście tę samą książkę? xD
Z tej recenzji wynika, że t...
  • Odpowiedz
@Wypok2: Książki mają to do siebie, że różni ludzie różnie je odbierają. Ten opis to moje odczucia po przeczytaniu, nie jestem ekspertem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DoubleM: Nigdy nie zrozumiem jak ludziom może się ta książka podobać. Pełno tam przesadnej wulgarności, taniego erotyzmu i różnych bzdur. Gdyby ktoś chciał jednak zapoznać się z książką w przystępniejszy sposób, nie musząc się przedzierać przez to "dzieło", to polecam analizę Achaji na NAKWie.
  • Odpowiedz
@PanVes: dla mnie połowa rzeczy z Fabryki Słów ma podobny poziom, taki target po prostu. Mi pierwsza część Achai jeszcze się podobała, ale dalej było już tylko gorzej.
  • Odpowiedz