Wpis z mikrobloga

Jestem w trakcie szukania auta (do 25 tyś zł) chciałbym przeskoczyć "level" wyżej, obecnie mam Citroena C4 2006 rok który jest dobrze wyposażony. Moje wymagania to:

- benzyna, mało jeżdżę głównie w mieście
- w miarę wysoka i wygodna pozycja za kierownicą (jak w C4)
- hatchback, Sedan lub Coupe
- dobre wyposażenie i ładne wnętrze
- w c4 mam podgrzewane fotele i czujniki parkowania, nie chce tego tracić
- mała awaryjność
- spalanie w mieście do 10 litrów max

Podoba mi się elegancki wygląd z lekka nutą sportowego stylu. Myślę nad Hondą Ufo, Renault Megane 3 Coupe, Lancia Delta 3, Citroen C5, Opel Insignia.

Nie zależy mi na osiągach i marce, jeżdżę spokojnie. Głównie komfort i wyglad.

#motoryzacja #auto
Pobierz
źródło: comment_1609578529aRmHBOL4syg10SNdzVgytj.jpg
  • 22
@budus2 martwi mnie jednak wyciszenie, kolega ma ten model i jest trochę głośnawo a jakość audio jest też przeciętna i nie da się tego dobrze zagłuszyć;) jechałem nim chwile, rzeczywiście siedzi się w miarę wygodnie i wysoko...no i skrzynia pieknie chodzi ;) jednak auto troche twardsze od c4
@grzegorz-kuczkowski: tez bym szedł w Insignię, dobry samochód, aczkolwiek w benzynie dosyć mułowaty jak te mniejsze silniki a przy większych paliwożerny, do miasta stricte to uważam, że średnio wiec poszedłbym w diesla ale trzeba wtedy uważać na dpf. W może Mondeo mk4? Bardzo dobrze się prowadzi, silniki benzynowe dynamiczniejsze niż w Insignii.
@grzegorz-kuczkowski W megane musiałbyś celować w 1.4t 130km. Co do grzanych foteli, raczej nie bywały za często. Jeśli chodzi o głośność to do 140,150 jest znośnie. Audio faktycznie słabe, ja robiłem bo no nie widziało mi sie jeździć z fabryką. No chyba, że dorwiesz wersję bose to jest lepiej.
@grzegorz-kuczkowski: Mam insignie z 2009, 160km diesel w automacie. To auto do miasta nie ma sensu, bo jest okropnie ciężkie i spalanie masz 11l luźno. Na trasie to inna bajka, bo bez problemu zbijesz do 6l, a nawet i poniżej. Tak to autko fajnie wyciszone, wygodne, jakość wykonania jest bardzo nierówna, są elementy wykonane zajebiscie i takie, na które żal patrzeć. Overall polecam, jak masz jakieś pytania to pisz śmiało.
@grzegorz-kuczkowski: moim zdaniem, to jest najbardziej sensowna opcja. Samochody na zachodzie są równie drogie, lub droższe w podobnym przebiegu, ale mając 5k euro można się rozglądać za czymś naprawdę sensownym, zwłaszcza że nie boisz się francuzów. Gdybyś celował w Diesela byłoby jeszcze lepiej, bo Niemcy wprowadzili duże ograniczenia jeśli chodzi o wjazd do miast pojazdów poniżej normy euro 5, a nawet 6 z silnikami wysokoprężnymi.
@grzegorz-kuczkowski: Imo z takim budżetem nie ma sensu wymieniać z kompaktu na kompakt. Różnice będą praktycznie niezauważalne między C4, a 3 lata nowszą Meganką. To już polowałbym albo na mocniejszy sprzęt albo coś większego, a najlepiej to bym na twoim miejscu dozbierał i kupił coś nowszego i mocniejszego żeby cieszyło oko dłuższy czas : )
@grzegorz-kuczkowski: Dlaczego wrzucasz zdjęcie aut, których w ogóle nie rozważasz? A co do meritum- Civic jest fajny, ale twardszy od francuzów, z 1.4 za słaby, a 1.8 prowokuje do wkręcania na obroty i wtedy w 10 w mieście możesz się nie zmieścić. Na twoim miejscu brałbym albo tą Megankę albo Civika właśnie. Delta też nie jest zła, bo to tak naprawdę Fiat Bravo w przebraniu.