Wpis z mikrobloga

Cała noc sylwestrowa spędzona ze znajomymi na zwiedzaniu Warszawy. Nie wierzcie w to co mówią Wam te głupie media. Przekonałem się na własnej skórze. Jak nie stwarzamy problemów policji to i ona nie stwarza nam. Jeden z najlepszych Sylwestrów ever a Warszawa z iluzoryczną liczbą przechodniów i aut w ruchu przepiękna! #polska #polityka #koronawirus #czlowiekczujelepiej
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MiszkaFiszman:

jak nie stwarzamy problemów policji to i ona nie stwarza nam.


Mhm. Witamy w cukierkowym świecie. Policja nie interweniowala, bo sama już pewnie nie wiedziała czy ten zakaz jest czy nie. Jak był pierwszy lockdown to #!$%@? równo. Nawet za mycie samochodów
  • Odpowiedz
@Cyderek: A przytrafiła się Tobie bezpośrednio taka sytuacja? Czy wiedzę czerpiesz z TVP/Polsat/TVN bądź wykopu? Trzy osoby wszystkie bez maseczek i zero reakcji nawet kiedy przechodziliśmy koło radiowozów. Dodam że nie jesteśmy z Warszawy i nasze auto chociażby było na podkarpackich blachach i w drodze do/z Warszawy też nikt nie robił problemów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MiszkaFiszman: ja spacerowalem po swoim miescie powiatowym. Ani jednego patrolu czy radiowozu nie widzialem. W poszukiwaniach przespacerowalem sie obok miejskiej komendy policji i sie wyjasnilo. Parking przed nia pelen radiowozow. Wyglada na to ze u mnie nawet nie probowali sie bawic w ten lockdown, a ruch na miescie byl znaczny, na osiedlach normalne odglosy imprez z blokow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiszkaFiszman: Tak. Podczas pierwszego lockdownu 2x mandat za brak maseczki na dworzu chociażby. Policja zawracająca ludzi przy wjezdzie na pas nadmorski. Podczas pierwszego lockdownu paliłem z ziomkiem fajke w samochodzie i nas zaczęli straszyć mandatem i że nie mamy prawa tu byc.

Wiadomo jest policja i policja, ale to że wczoraj nie karali to znak, że dostali taki nakaz z góry. Jakby kazali im #!$%@?ć mandatami, to by #!$%@?.
Nie
  • Odpowiedz
@maniac777: Dlatego sam do tej pory krytykując wszystkich za wszystko w tym kraju, posypuję głowę popiołem. O ile o klasie politycznej zdania nie zmieniam ( ͡° ͜ʖ ͡°) o tyle brawa dla Policji że nie zaogniają nastrojów!
  • Odpowiedz
@Cyderek: Jeżeli rzeczywiście dostałem mandat to cofam #!$%@?ę z mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Aczkolwiek porównując normalny świat z nocy Sylwestrowej do tego co PODOBNO jest w krajach zagranicznych chociażby Europy Zachodniej to u nas i tak jest całkiem w porządku. Też nie wiem ile prawdy jest w tym że w takiej Austrii są niby takie drakońskie kary itd. Niestety nie mam możliwości spontanicznej wycieczki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MiszkaFiszman:
Nigdy nie byłem na protestach Strajku Kobiet. Nie potrafię zweryfikować i ocenić co robią na protestach. Aczkolwiek może wina leży po środku? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No tam gdzie ja byłem akurat nie gazowali, było spokojnie.

Ogólnie pewnie masz trochę racji, ale jednak te tłumaczenia policji często się kupy nie trzymalo. Nawet kłamanie w sprawie Nowackiej, gdzie na
  • Odpowiedz
@Cyderek: Odnośnie tych mediów to do czego piję. Oczywiście że na Warszawie było niewiele ludzi, ale nagranie pustych centrów miast w związku z tym i skierowanie do ludzi z miast, wsi i innych miejscowości które nie mogą się zdecydować ( ͡° ͜ʖ ͡°) że OJEJ OJEJ PATROLUJOM, WYPISUJOM MANDATY, GANIAJOM, ZABIJAJOM to wiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MiszkaFiszman: policja to mocno sformalizowana sluzba mundurowa z precyzyjnie okreslonym i bardzo mocnym lancuchem dowodzenia. Jak by dostali rozkaz karania kazdego przechodnia to by tak robili. Tutaj mam wrazenie ze presja spoleczno-medialna i powszechna swiadomosc bezprawnosci tej godziny policyjnej doprowadzily do tego ze na szczycie postanowil z jednej strony bedzie sie nia straszyc by ludzie zostali w domach "dla swietego spokoju", a z drugiej strony nie bylo rozkazu karania wiec
  • Odpowiedz
@maniac777: Proszę nie mylić zaskoczenia z zachwytem. Wiesz będąc z małej miejscowości na Podkarpaciu gdzie nie dochodzą problemy ideologiczne chociażby rodem ze Strajku Kobiet ( ͡° ͜ʖ ͡°) i słysząc w mediach czy nawet czytając na wykopie jak to policja jest zła, zostałem zaskoczony ich normalną reakcją na normalnych ludzi co sobie chcieli pospacerować pomimo jakiegoś tam śmiesznego zakazu rodem z niezgodnego z Konstytucją rozporządzenia. Aczkolwiek
  • Odpowiedz
@MiszkaFiszman: Nawet w tej miescinie na podkarpaciu byly epizody ze strajku kobiet - co tez mnie zaskoczylo. Natomiast mam pewien wglad i pewna wiedze o funkcjonowaniu tej formacji od srodka i to nie tylko z pozycji młokosów z prewencji patrolujacych ulice w sylwestra ale i z poziomu wyzszych szczebli tego lancucha dowodzenia czy fragmentu policji odpowiedzialnego za utrzymanie wnniej dyscypliny. Gdyby dostali rozkaz to by go po prostu wykonali. I
  • Odpowiedz