Wpis z mikrobloga

  • 3
Czy @morele_net #morele przy usłudze składania komputera nakłada pastę termoprzewodzącą pod chłodzenie procesora nawet gdy nie mamy jej w koszyku i drugie pytanie czy komputer przychodzi z wszystkimi pudełkami po podzespołach?
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4500: nie wiem jak to u nich wygląda, ale myślę sobie, że na swój sposób piękne by było gdyby nie kładli pasty jeśli ktoś jej nie zakupił a potem podawali to jako powód odrzucenia gwarancji po spaleniu procka.
  • Odpowiedz
@4500: Pasta jest dołączana do chłodzenie a w przypadku procka w wersji box nakładana fabrycznie na chłodzenie i takiej tez używają.
Kup części i samemu złóż bo dostaniesz #!$%@? złożony PC w dodatku z szansa ze będzie na częściach ze zwrotu.
@SuslogonPreriowy: nie spalisz procesora przez brak pasty xD będziesz miał tylko wysokie temperatury
  • Odpowiedz
dodatku z szansa ze będzie na częściach ze zwrotu.


@Megawonsz_dziewienc: kiedys kupilem u nich pare rzeczy i wszystko bylo ze zwrotow, z otwartymi opakowaniami. Za szklo do iphone dalem 60 zl, specjalnie wzialem najdrozsze, przyszlo rozpakowane, peklo samo z siebie tuz po przyklejeniu. #!$%@? morele.
  • Odpowiedz
@brakloginuf: za którymś razem przestanie działać: to mechanizm awaryjny, a nie pewne zabezpieczenie.


@SuslogonPreriowy: nie przestanie, zabic cpu nie taka prosta sprawa. 100 stopni to nie jest zabojcza temp dla elektroniki, kazde lutowanie jest w duzo wyzszej temperaturze. Czesto zglaszaja sie do mnie ludzie ze im sie w kolko komputer wylacza i jakos wszystkie zyja, tylko wymiany pasty i czyszczenia wymagaja i pozniej dzialaja tak rok dwa trzy
  • Odpowiedz
@brakloginuf: no, a ja tak zabiłem procka już przy drugim przegrzaniu: sprzęt ma się nie przegrzewać i tyle. W dodatku każdy na świecie termometr cyfrowy działa na zasadzie próbkowania (rozumiesz czym jest próbkowanie?): Jeśli próbkowanie będzie zbyt małej dokładności to pomiędzy próbkami temperatura może skoczyć powyżej granicznej.

Przykładowo gdy procek ma temperaturę graniczną 90*C:
Próbka w kwancie czasu A: 89*C - nie wyłączy
Próbka czasu w kwancie B: 98*C -
  • Odpowiedz
rozumiesz czym jest próbkowanie?):


@SuslogonPreriowy: no, probkowanie ktore pewnie liczone jest w kilohercach wiec o czym w ogole Ty gadasz?

Z Twoim cpu byl jakis defekt, wiec nie bierz tego jako probki statystycznej. Na youtube masz pelno wideo z testbenchow na ktorych rozne cpu cisna godzinami po 95 stopni i zyja.
  • Odpowiedz
@SuslogonPreriowy: to ty nie rozumiesz chyba czegos, skoro probkowanie nazywasz dokladnoscia, a probkowanie jedyne co oznacza to czestotliwosc pomiaru a nie jego dokladosc ( ͡º ͜ʖ͡º) sorki ale robie w elektronice duzo powaznejsze projekty niz skladanie pc z gotowych elementow

ojej zepsul sie ci procesorek i na podstawie tego chcesz wyznaczac jak jest. Probka do statystyk w ilosci jeden xDD prowadzisz instytut danych z dupy
  • Odpowiedz
@brakloginuf: no ja przynajmniej nikogo nie wprowadzam w błąd a z tego co ty słyszę uprawiasz typową januszerkę: "panie nic się panu nie spali" a potem pewnie umywasz ręce. Dobrze, że samochodów nie serwisujesz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@SuslogonPreriowy: on rozumie znacznie więcej niż Ty. Piszesz o procesorze z ewidentnym defektem i stawiasz go jako przykład.
Wyjaśnij mi w jaki sposób "spala się procesor". Bramki tranzystorów reagują z tlenem? Czy może kanały się jakoś utleniają?

Wszystko jest lutowane w temp. przekraczających 400 stopni, a ty próbujesz wmówić że nieco powyżej 100 coś usmażyło.
  • Odpowiedz
Dobrze, że samochodów nie serwisujesz.


@SuslogonPreriowy: swoje tak i nadal zyje, uf ( ͡ ͜ʖ ͡) a do tego w instalacjach elektronicznych (glownie magistrala can, ale nie tylko bo rozne lokalne typu mbus itd tez) / lpg do tego nieraz pomagam ludziom i tez zyja!
  • Odpowiedz
@brakloginuf: tak to tez prawda. u mnie natomiast byl przypadek z wadliwa roznicowka ktora spalila sie od naglego spadku uzycia pradu przez komputer (specjalista nie jestem, wiec w fachowym jezyku tego nie opisze)
  • Odpowiedz