Wpis z mikrobloga

@Alheed: taki piec używasz jeszcze do czegoś, czy w takich temperaturach tylko pizze robisz? Chętnie bym zagracił mieszkanie dodatkowymi sprzętami tylko i wyłącznie do pitcy ale cieżko mi to usprawiedliwić jak tylko do pitcy xDDD
  • Odpowiedz
@Reepo: Póki co to tylko pizza. Nie mam pomysłu co tam innego piec właśnie ze względu na temperature. Ale jak chodzi o pizze to warty każdej złotówki
  • Odpowiedz
@szczepeq: no to może Ty zdradzisz w ilu stopniach, na którym poziomie (bliżej dołu, czy na środku piekarnika) i czy z termoobiegiem, czy bez? Twoja też wygląda rewelacyjnie !!!
  • Odpowiedz
@Danielnov ja piekę na kamieniu szamotowymm ułożonym na blaszce, piekarnik Amica, funkcja grill i Grzałka górna 280sc C bez termoobiegu, najwyższy poziom tak aby pizza weszła i nie zahaczyła po zaś obracania i wyciągania

W że siej pieklem na kamieniu położonym na ruszcie i chyba blacha to lepsza opcja bo kumuluj ei odbija ciepło

Musisz pokombinować u siebie, sądzę że co piekarnik to inne ustawienia ale zaleca się max temp uzyskać i
  • Odpowiedz
@szczepeq: dzięki, pewnie w tym tygodni przetestuję. ja zazwyczaj piekę na samym dole, ale mam włączone grzanie z dołu i z góry...też wychodzi niezła, ale Twoja wygląda o wiele bardziej profesjonalnie :)
  • Odpowiedz
@Danielnov bardzo dużo czytam i wyciągam wnioski. Robię placki, bawię się hydro wyższym i czasami to i tak, polem dużo czytać i próbować
To mój kolejny wypiek ale już wyszło całkiem nieźle. Próbuj im więcej popełnisz placków tym lepsza będzie kolejna ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@szczepeq a ile dajesz drożdży do ciasta? Bo widzę że tutaj autor posta daje jakieś śladowe ilości... Czy tym się charakteryzuje neapolitańska? Nie należę do znawców tematu, więc wybacz że pytam.
  • Odpowiedz
@Danielnov jak masz fb to polecam grupę
Klub Miłośników Pizzy
Jest tam kompendium wiedzy odnośnie pizzy różnego typu w postaci zapisanych i udostępnionych plików. Polecam się wczytać w posty oraz w pliki które są na grupie
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Danielnov Serio tak malutko drożdży. Musisz dać odpowiednio długi czas żeby ta ilość drożdży zadziałała ale dzięki temu ciasto jest o wiele bardziej lekkostrawne i lepsze w smaku. Proporcje porady i wszystko biorę z tej samej strony co @szczepeq podaje w swoim poście.
  • Odpowiedz