Wpis z mikrobloga

Biurko regulowane elektrycznie. Zostawiam dla potomnych, moze komus to pomoze.

Naszukalem sie troche, naczytalem, porownywalem to i owo i w koncu stwierdzilem, ze mozna zaryzykowac zakup stelaza elektrycznego ponizej 2k, ktory stoi na silownikach marki innje niż Linak.

Wybralem SPE-223 - dwusilnikowy, trzykolumnowy, ciężki stelaż. I trzeba przyznac, ze jestem zadowolony z zakupu i zaskoczony jakością wykonania. On jest zrobiony z blachy 2,5-3mm, grubo i dokładnie malowany, dobrze spasowany, cichutki, żadnych zadziorów na stali, otwory dobrze nagwindowane, śruby dobrej jakości, żadnych wad malowania, żadnych luzów. Instrukcja bardzo dokładna, w kilku językach.

Zmiana wysokości przebiega szybko, cichutko i płynnie. Przyjemnie zwalnia zbliżając się do zaprogramowanej pozycji. Stelaż jest sztywny w każdej pozycji. Na maksymalnej wysokości jest sztywniejszy niż moje poprzednie, klasyczne biurko. Po założeniu 40kg nawet tego nie poczul, a producent deklaruje, że podnosi do 120kg, przy czym codzienne obciążenie to tylko 10kg.

Wyświetlacz wskazuje wysokość co do milimiera (akurat trafiłem z grubością blatu). To raczej tylko ciekawostka, ale przynajmniej wiadomo że dobrze zlicza obroty silnika :)

DMTrade, Spacetronik, Ergoline to ta sama marka. Na ich chinskich stelazach buduje swe biurka wiele firm w Polsce np. Mobiudesk, Fly-desk, Ergosolid, Elevogrande, Elzap i inni. Łatwo je rozpoznać (te same zdjęcia, parametry pracy gdy porównyje się modele z ta sama iloscia silnikow i kolumn w nodze). Gdy już się człowiek zorientował, że wszędzie sprzedają ten sam stelaż, to nagle okazało się, że sumarycznie ma on dziesiątki bardzo dobrych opinii. Mirek @Mobiusdesk też przyznał, że reklamacji biurek na tym stelażu nie było. Swój kupiłem w ergopint, z rabatem wyszło najtaniej w necie.

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna #pcmasterrace @whoru
  • 70
  • Odpowiedz
  • 0
@geszue z tego co widziałem, stelaż C mają tylko z innymi wysokościami pracy, a tak to bym się nie zastanawiał.
A i oczywiście się walnąłem, to dziadostwo ma 463 mm :)
  • Odpowiedz
@ellox: nie wiem jakie masz warunki w pokoju, ale zawsze mozesz dac szerszy blad i swoje rece polozyc spokojnie na blacie, Osobiscie nie korzystalem z tych poleczek nigdy bo byly za nisko, ale tez musialem trzymac rece w powietrzu, a teraz po dostosowaniu wysokosci co do mm, rece leza plasko na blacie, a przede mna laptop na podstawce.
  • Odpowiedz
  • 0
@geszue z miejscem tak sobie :) żeby mieć w komfortowej pozycji wsio to musiałbym mieć chyba stelaż z wysokością od 50 cm :D a i blat, 65cm głęboki, już mam.

Ostatnia opcja jaka biorę pod uwagę to walnąć to na jakichś dystansach...
  • Odpowiedz
@elmyn: znizka to prowizja alle-drogo, nie pametam dokladnej ceny. Jest sztywny w każdej pozycji, nisko jak kamien, wysoko oczywiscie mniej, ale nadal niezauwazalnie, pismo reczne nie powoduje bujania w ogole. Nie masz sie czego obawiac, nikt sie w jego przypadku na bujanie nie skarzyl.
  • Odpowiedz
Sorry, że odkopuję, ale wolę to zrobić tu niż tworzyć nowy wpis.
1) Czy (i dlaczego) warto kupić stelaż 2-silnikowy zamiast 1-silnikowego? Może ktoś podesłać konkretny model czy raczej bez znaczenia, który z wymienionych przez OPa wezmę np. 214W?
2) Gdzie kupię solidny blat, ale niekoniecznie z litego drewna i nie za miliony? Głębokość 70-80cm - jeszcze się zastanawiam.
Wołam tych, którzy się udzielali @geszue @Mobiusdesk @MarcinOrlowski
  • Odpowiedz
@urbi727: 1 vs 2 silniki - nie wiem. Po prostu chcialem miec mocniejszy i mniej obciazony wariant, bez wałka napedowego biegnacego przez cale biurko do drugiej nogi, bez silnika zwisajacego pod biurkiem i zajmujacego miejsce. Wolalem dopalcic za to. Co do blatu to mozesz sobie w Leroy wziac blat barowy, prawdziwe bukowe drewno, musisz je tylko lekko przetrzec i polakierowac. Ze 2h roboty ale efekt znakomity. Blacik ten jest dla mnie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@geszue: Hej, jak po 3 miesiącach sprawuje się stelaż - nadal podtrzymujesz pozytywną opinię? Pewnie niedługo będę kupował i właśnie celuję w 2 silniki i antykolizję.
  • Odpowiedz
  • 0
@geszue, miałeś wtedy, podczas zakupu, okazję porównywać z 243B?

W tym Twoim, 223, jakie są przyciski na sterowniku? Membranowe?

Z góry dziękuję :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ellox: nie porównywałem na zywca, kupowalem z neta nie bedac pewnym jaki mi dadza panel, bo w różnych miejscach sprzedają z różnymi panelami. Moje nie są membranowe, w środku jest zwykly przycisk, podejrzewam ze tact switch. Panel solidnie wykonany, nie ma z nim problemów.
  • Odpowiedz
@geszue: dzięki wielkie za wpis. Jutro po pracy sobie przejrzę i chyba zamówię, bo już dość długo się do tego zabieram.
Faktycznie wygodniej się pracuje na stojąco?
  • Odpowiedz
@upadly: teraz 2,8cm, mialem zmieniac na wiekszy z podwójnie sklejanej płyty, wtedy grubosc bylaby 2x1,8cm, ale nie moge sie zabrac
1,8cm zda egzamin, mialem takie w pracy, ale to byla gesta i ciezka plyta, a nie pierwsza z brzegu, wkrety nie sa problemem
  • Odpowiedz
@geszue: ok dzięki, dobrze wiedzieć, że nie jest problemem, bo w sumie blatu nie chce mi się kupować, skoro i tak jakiś (fakt, że sklejka, ale się trzyma) sprzed 20-30 lat od stołu leżał na strychu, a 120x70/80 powinno być ok (choć obecnie mam 140, ale jakoś przeżyję te 20 cm mniej).
Tak z ciekawości, za ile mniej więcej kupowałeś, bo z tego co teraz widzę to okolice 1,5k, choć przyznaję
  • Odpowiedz