Wpis z mikrobloga

Biurko regulowane elektrycznie. Zostawiam dla potomnych, moze komus to pomoze.

Naszukalem sie troche, naczytalem, porownywalem to i owo i w koncu stwierdzilem, ze mozna zaryzykowac zakup stelaza elektrycznego ponizej 2k, ktory stoi na silownikach marki innje niż Linak.

Wybralem SPE-223 - dwusilnikowy, trzykolumnowy, ciężki stelaż. I trzeba przyznac, ze jestem zadowolony z zakupu i zaskoczony jakością wykonania. On jest zrobiony z blachy 2,5-3mm, grubo i dokładnie malowany, dobrze spasowany, cichutki, żadnych zadziorów na stali, otwory dobrze nagwindowane, śruby dobrej jakości, żadnych wad malowania, żadnych luzów. Instrukcja bardzo dokładna, w kilku językach.

Zmiana wysokości przebiega szybko, cichutko i płynnie. Przyjemnie zwalnia zbliżając się do zaprogramowanej pozycji. Stelaż jest sztywny w każdej pozycji. Na maksymalnej wysokości jest sztywniejszy niż moje poprzednie, klasyczne biurko. Po założeniu 40kg nawet tego nie poczul, a producent deklaruje, że podnosi do 120kg, przy czym codzienne obciążenie to tylko 10kg.

Wyświetlacz wskazuje wysokość co do milimiera (akurat trafiłem z grubością blatu). To raczej tylko ciekawostka, ale przynajmniej wiadomo że dobrze zlicza obroty silnika :)

DMTrade, Spacetronik, Ergoline to ta sama marka. Na ich chinskich stelazach buduje swe biurka wiele firm w Polsce np. Mobiudesk, Fly-desk, Ergosolid, Elevogrande, Elzap i inni. Łatwo je rozpoznać (te same zdjęcia, parametry pracy gdy porównyje się modele z ta sama iloscia silnikow i kolumn w nodze). Gdy już się człowiek zorientował, że wszędzie sprzedają ten sam stelaż, to nagle okazało się, że sumarycznie ma on dziesiątki bardzo dobrych opinii. Mirek @Mobiusdesk też przyznał, że reklamacji biurek na tym stelażu nie było. Swój kupiłem w ergopint, z rabatem wyszło najtaniej w necie.

#programowanie #programista15k #pracait #pracazdalna #pcmasterrace @whoru
  • 70
  • Odpowiedz
  • 0
@Mobiusdesk a polecilbys coś z regulacją korbką bo też już krecka dostaje. A wcale nie mam dużych wymagań xD 140x70/80 i regulacja 70-100 wysokości. No i ma być proste bez żadnych ledow sredow.
  • Odpowiedz
  • 0
@MarcinOrlowski korzystać będę max 2-3h dziennie. Więc nie sądzę żebym więcej niż 1-3 razy zmieniał. Pracuje gdzie indziej;) więc też bez sensu wstawiać tam mechanizm za parę kafli.
  • Odpowiedz
@MrMate: sorry, nie sądze byś za 600 zł znalazł jakiekolwiek sensowne el-biurko. Stelaż dwusilnikowy ~900-1k + dowolony blat. Obejrzyj oferte https://ergoline.spacetronik.eu/ergoline/stelaze-elektryczne - nie polecam jednosilnikowych jednakoż. Z drugiej strony, sam chciałeś przed chwilą biurko na korbę, więc hgw, może to Twój złoty gral akurat :) Daj znać, bom ciekaw kto targetem biurek na korbę albo jednosilnikowych
  • Odpowiedz
@MrMate: nie opłaca się na korbkę ;). Praktycznie w cenie takiego stelaża zakupisz konstrukcję elektryczną. Fakt, ta prostą jednosilnikową ale to wystarcza dla większości osób.
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@pinochet ten opis to juz po złożeniu. Minęło kilka dni i podtrzymuje wszystko co napisałem. Zmieniam pozycję kilka razy dziennie wiec zakup trafiony. Przy okazji wyszlo, ze moje wcześniejsze biurko bylo za niskie, gdybym to wczesniej wylapal to może nie potrzebowałbym regulowanego :) ale nie zaluje zakupu, siedzenie zabija a bieganie czy rower 2x w tygodniu to zdecydiwanie za malo zeby nadrobić te 10h przy kompie dziennie. Fajna opcja na weekwndy -
  • Odpowiedz
@ethvard: czesc, nic sie nie zmieniło, zadnych uwag, zadnych usterek. Funkcja antykolizyjna niedoceniana przeze mnie przy zakupie okazala sie bardzo przydatna. Juz pare razy się przydała oszczędzając zaróno biurko jak i monitor.
  • Odpowiedz
@dwapalcewnatalce: wyglada jak moj, panel sterujacy tez identyczny. Teraz mam blat ze starego biurka, jest to drewno bukowe kupione w Leroy tzw. "blat barowy" o rozmiarze 120x75cm. Lekko przetarlem i polakierowalem, kosztowal chyba 230zł. Na dniach będę zmieniał na blat z płyty meblowej grubości 2x1,8mm, ciętej na wymiar 140x85 i oklejanej. Koszt tego też będzie około 200zł. Rozważam zamówienie wycięcia z przodu głębokości 7-10cm.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ellox: jak wrócę do domu to zmierzę, ale chodzi Ci o głębokość czy szerokość? Bo jeżeli o szerokośc to te biurka maja rozsuwane nogi, inaczej nie mógłbyś użyć blatu np 180cm szeroki
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ellox: mclean ma swoj wlasny chinski stelaż dostępny np na morele około 1500zl, ale narzekają na jego sterownik. Tam pewnie ta półka pasuje idealnie
  • Odpowiedz
@ellox: ta belka ma 14,5cm (+/-2mm bo ciezko zmierzyc). Zawsze mozesz wybrac stelaż "C" czyli taki, gdzie nogi i belka sa z tylu biurka a nie na srodku
  • Odpowiedz