Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy to dobre miejsce ale gdzie jak gdzie, na wykopie jest pierdylion #programista15k ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tak więc mam małe pytanie, czy ktoś orientuje się jak zrobić logi albo jakoś podejrzeć proces który ciągle zajmuje około 25% mocy procesora, a po włączeniu systemowego menadżera zadań od razu zaprzestaje działalności i znika z listy?
Podejrzewam mocno jakiegoś minera, jednak Malwarebytes nic nie widzi.
Zdziwiło mnie to ostatnio, gdyż w idle went od procka się trochę pocił, aida wskazuje ciągłe 60stopni, a po wejściu do menadżera od razu zużycie procesora 0-1% i temp 35 stopni.
Dzieje się tak jak komputer postoi trochę bezczynnie chociaż nie koniecznie, żadnych aplikacji nie musi być, aktualizacji, nic. Najdziwniejsze jest to wyciszenie po odpaleniu menadżera.

#informatyka #malware #wirus #komputery #sprawadlanosacza
  • 7
  • Odpowiedz
W sumie to dziwne, bo 60stopni wskazuje na ostre żyłowanie Ryzena 2600, przy moim chłodzeniu ciężko w czasie grania dobić go w te rejony, a AIDA wskazuje tylko 25% użycia. Niezłe baty musi dostawać tylko od czego (ʘʘ)
  • Odpowiedz
@budyn: no właśnie czegoś takiego szukam. Tylko wiesz, takie coś włącza się w bezczynności. To potrafi się odpalić przy przeglądaniu neta a nawet w czasie grania w jakaś luźną gierkę, bo wtedy łatwo wyłapuję, że komp zauważalnie głośniej niż zazwyczaj w tych samych warunkach. Indeksowanie raczej nie ginęłoby natychmiast po odpaleniu menadżera, a katowało w czasie zauważalnego użycia procesora ( ͡º ͜ʖ͡º)

Edit, dam znać!
  • Odpowiedz
@Diabolic: na innym forum też ktoś marudził i wyszło, że w tle mu się defragmentacja dysków HDD włącza.

W sensie indeksera wyłączył, ale to nie było to i dokopał się do auto-defragmentacji.
  • Odpowiedz
@patrolez: I tak się defragmentuje co jakiś czas, kilka razy tygodniowo, na windows 10 i SSD NvME? No nie wiem... A i trwa to dopóki nie wyłączę kompa lub nie odpale menadżera*
  • Odpowiedz