Wpis z mikrobloga

Który erpeg 2020 jest wg was najlepszy? Wybrałem 10 gier (na więcej nie pozwala ankieta wykopu), które lepiej lub gorzej pasują do tej kategorii (w większości lepiej niż gorzej) pomijając jednak #cyberpunk2077, jako że sami twórcy reklamują ją jako grę akcji (nie wspominając o tym, że większość tutaj grała pewnie tylko w Cyberpunka pomijając prawdziwe perełki).

Osobiście za grę roku 2020 uważam Wasteland 3, które choć rewolucji nie przyniosło to zapewniło wiele godzin rozrywki, świetną muzykę, rozbudowany system rozwoju postaci i dużą grywalność (na pewno wrócę do tej gry podejmując inne wybory i otrzymując inne rezultaty).

Na wyróżnienie zasługują też Vaporum: Lockdown i Gates of Integrity (to prawdziwa perełka z poprzedniego roku), a podobno The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos też jest interesujące. Weaboo z kolei zachwycają się nad grą TROUBLESHOOTER: Abandoned Children, ale z tego co widzę robią to głównie dlatego, że są weaboo.

#gry #crpg #pcmasterrace #xboxone #ps4 #consolepeasants #ankieta #bethesdasucks #anime #manga

P.S.
Jeśli chcecie porozmawiać na temat erpegów bez upośledzonej moderacji zapraszamy na nasz erpegowy kanał discordowy: https://discordapp.com/invite/yDJq7Nk
Bethesda_sucks - Który erpeg 2020 jest wg was najlepszy? Wybrałem 10 gier (na więcej ...

źródło: comment_16094964082jQLHK2e6mekgXeC2kq7VW.jpg

Pobierz

Najlepsze RPG 2020

  • Gates Of Integrity 0% (0)
  • Grand Guilds 5.2% (3)
  • Morbid: The Seven Acolytes 1.7% (1)
  • Othercide 3.4% (2)
  • The Dark Eye: Book of Heroes 1.7% (1)
  • The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos 1.7% (1)
  • TROUBLESHOOTER: Abandoned Children 5.2% (3)
  • Vampire's Fall: Origins 5.2% (3)
  • Vaporum: Lockdown 3.4% (2)
  • Wasteland 3 72.4% (42)

Oddanych głosów: 58

  • 33
Prawda jeat taka, że nie jest to ranking najlepszych gier RPG według NAS tylko według CIEBIE. 95% osób prawdopodobnie nie grała w gry z ankiety ¯\(ツ)/¯


@Szymas1234576847456: Tak jest zawsze z ankietami, wygrywa najpopularniejszy tytuł, a nie najlepszy. Gdybym wrzucił Cyberpunka to by automatycznie prowadził, bo głosowałyby na niego również osoby, które nie zagrały w żadnego erpega, ale widzieli recenzję w CD-Action czy innym szmatławcu pokroju gry-online czy IGN. Żeby ankieta
@Bethesda_sucks: w jedną, w wasteland 3 i nie wciągnelo mnie to w ogóle (a grałem w w2 wcześniej).

Ale powiem wiecej, niezależnie co byś tu wpisał to dla mnie cp2077 przebił takie gry jak baldurs gate, fallout, planescape torment czy dragon age czyli absolutne przekoty jeżeli chodzi o gry rpg. Nie wiem czy to grafika, fabuła czy po prostu po latach bardziej wole już postap/sf niż fantasy ale wiem że bawiłem
No to ja uważam Wasteland 3 za jedno z większych rozczarowań ostatnich lat. Średniak i nic więcej.


@rskk: Dlaczego? Wg mnie poprawili się w stosunku do Wasteland 2, a już ta gra była dobra. W3 to mocne 8/10 IMO.
@Bethesda_sucks: mi się właśnie wasteland 3 w ogóle nie podobał, a byłem świeżo po wasteland 2, które miało wiele problemów ale ogółem było fajne. Wasteland 3 był jakiś taki... miałki. Nuda i jank. Za kilka lat dam mu pewnie jeszcze szanse ale teraz rozczarowałem się.
@Szymas1234576847456: Prawdopodobnie to nawet 95% osób nigdy nie słyszało o żadnej grze z tej listy lub kojarzy co najwyżej jeden tytuł (pewnie Wasteland).

@Bethesda_sucks: Głosuję na Wasteland, bo to jedyny tytuł, który kojarzę i ograłem z tej listy. Grę właśnie kończę (dotarłem do hrabstwa Yuma) i podoba mi się, jest równie dobra jak dwójka o ile nie lepsza. Na minus niestety bugi i niedoróbki techniczne np. za każdym razem po
@Bethesda_sucks: Taki urok wszystkich plebiscytów, wygrywa mieszanka najpopularniejszej i najlepszej gry według zwykłego zjadacza chleba. Nie licząc Westland 3 to wszystkie gry z listy to jest jakiś mocny underground, w które grało może max 10 tys. na świecie. Nie wątpię, że podane tytuły są dobrymi RPG'ami, ale czy są dobrymi grami?
Nie raz mamy do czynienia z grami, które mają fajne mechaniki, ale są podane w tak nieprzystępny sposób, że osoba
@jtank: Wasteland 2 było rozwleczone, było kilka fajnych lokacji, ale też kilka takich, których pokonanie to droga przez mękę (Rail Nomads na przykład). Poza tym kreacja postaci była skopana i przy wysokim Awarness mogliśmy przeprowadzać tyle ataków, że przeciwnik nie zdążył nawet wystrzelić. Broń automatyczna (assault rifles) też była OP i generalnie brakowało tej grze dopracowania.

Wasteland 3 wszystko poprawiło, może i gra była krótsza, ale też lepsza jakościowo IMO. Zdążyła
Bethesda_sucks - @jtank: Wasteland 2 było rozwleczone, było kilka fajnych lokacji, al...
@Bethesda_sucks: Na Troubleshootera czekałem bardzo długo i niestety, gorąco go nie polecam, choć gra jest bardzo rozbudowana i ma ciekawą mechanikę. Ja wiem, że to ma być power fantasy o quasi superbohaterach, ale niestety całość jest tak krindżowa, że może tylko uraczyć 12-letnich edgelordów. Ewentualnie fanów Persony, ale to praktycznie ten sam target.
@Nihas: Nie przeszedłem jeszcze całości, ale w oczy rzuciły mi się wirtualne wybory i bugi. Jak przejdę to pewnie zrobię wpis, ale gra na pewno nie wciągnęła mnie tak jak W3, w międzyczasie gram też w Jedi Fallen Order i tam lepiej mi się gra (choć oczywiście trudno porównywać te dwa tytuły).