Wpis z mikrobloga

@Adamerio: Jak budowali blok obok mojego to przed samym odbiorem budynku miałem identyczny mindfuck, same miejsca dla inwalidów. Po około tyg wszystko wróciło do normy. Nie mam pojęcia czy to jakieś naginanie prawa czy to był zwykły przypadek, pisze z obserwacji.
@gorzki99: Ale to nie jest chodnik. To pewnie strefa ruchu uspokojonego i ciąg pieszo-jezdny. Ktoś zrobił parking a zapomniał o wymaganych miejscach dla niepełnosprawnych.
@Adamerio Januszerka totalna, ale wybronią się pewnie tym, że:
- to jest droga wewnętrzna a nie publiczna,
- na wjeździe stoi znak D-40 "strefa zamieszkania", a więc piesi mogą poruszać się całą szerokością jezdni,
- chodnik musi być wyniesiony min. 6 cm ponad jezdnię, a tu jest na równo z nią.

Zaznaczam przy okazji, że chodnik przy miejscach parkingowych musi mieć 2 metry szerokości a nie 1,50
@gorzki99 ej, ale wiesz ze wyznaczone miejsce parkingowe to nie chodnik? XD Przed wytykaniem komus nieznajomosci przepisow warto by bylo żebyś sam sie z nimi zapoznał
@Adamerio: ale przecież pewnie to wina przepisów. Każdy mądry człowiek zaparkowalby wyłącznie na jezdni bo miejsce jesti a pewnie przepisy wymuszają jakąś szerokość miejsca parkingowego co nie ma sensu w przypadku parkowania równoległego.
Ale wszyscy i tak już się zesrali xD mireczki, więcej dystansu i myślenia xD
@Adamerio: zgodnie z warunkami technicznymi dla budynków miejsca postojowe muszą być odsunięte od budynków
"dla samochodów osobowych:
a) 7 m – w przypadku parkingu do 10 stanowisk postojowych włącznie,
b) 10 m – w przypadku parkingu od 11 do 60 stanowisk postojowych włącznie,"

ale miejsca postojowe dla niepełnosprawnych są wyłączone z tego przepisu. Wiec deweloper robi taki manewr aby uzyskać pozwolenie na budowę/użytkowanie. A jak już budynek będzie odebrany przez nadzór
@Pangia dokładnie jestem tego samego zdania. Miałem w Rzeszowie sąsiada, ktory załatwił sobie na ojca czy teścia miejsce dla niepełnosprawnych po czym miał pewne miejsce parkingowe. Na większości parkingów przy blokach w Rzeszowie znalezienie wolnego miejsca parkingowego gdy zjadą studenci można porównać z poszukiwaniami wody na marsie, a cwaniacy mający znajomości w urzędach rezerwują sobie miejsca.

@Adamerio gdzie to jest?
@Adamerio: A to nie wynika z faktu, że zgodnie z rozporządzeniem szerokość miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych powinna mieć 3,6m? Pewnie planowano tam zwykle miejsca o szerokości 2,5m ale coś komuś nie wyszło ( ͡° ʖ̯ ͡°)