Wpis z mikrobloga

#trading212 #gielda #podatki #pit

Witam, otrzymałem dywidendę 6 groszy dzisiaj.
Mam konto w PLN na trading212.

Jak teraz się z niej rozliczyć? Mam wypełnić PIT/ZG? Skąd mam wiedzieć czy w USA pobrali od niej podatek?
Jak to wygląda, wpisuje 6 groszy i liczę od tego 19 procent i system mi sam odejmie od zwrotu podatku, czy indywidualnie mam mam wysłać za to.

Czy jeszcze do tego mam to wrzucić w pit36 albo pit38?

I jeżeli mam konto w PLN, to jak pozbędę się jakieś akcji to nie muszę liczyć żadnego kursu, tylko podaje mój zysk od sprzedanej akcji?
  • 7
  • Odpowiedz
@Kuklak
No tej informacji nie widzę, ale może dojdzie.
A jeśli chodzi o zbycie akcji, no rozumiem że mam konto w USD i liczę po kursie NBP.
Ale czytałem gdzieś ostatnio, że jak masz konto w PLN to wystarczy z raportu rocznego przepisać zysk, dochód, koszta i bajgla
  • Odpowiedz
@BENZINOWSKY: Bo jak masz konto w PLN
to twoj zysk to faktycznie tyle ile da ci broker,
Jak w USD to twój zysk jest w USD i musisz obliczyć po kursie NBP mimo że mogłeś wydać więcej
Chyba ma sens to jak dla mnie i przepisanie z raportu rocznego się nie #!$%@? jak mam w PLN, a jeśli się przydała sami obliczą i dadzą jakaś mała karę w najgorszym przypadku
  • Odpowiedz
Okej, czyli z kamień serca, jakbym miał to obliczać samemu, gdzie mój chart to z 25 spółek i co miesiąc daje jakaś kwotę + kilka innych swobodnych akcji to bym się chyba zamęczył na śmierć i ostatecznie nie sprzedawał nigdy tego charta xd
  • Odpowiedz