Wpis z mikrobloga

8,5/10
Dobry film, tylko trzeba wyjąć kija z tyłka. Wreszcie Polacy zaczynają tworzyć kino gatunkowe, w tym przypadku czarną komedię.
Jak tworzyli same romansidła to było źle, jak tworzyli same kryminały to było schematycznie.
A teraz dostajemy ciekawą konwencję i rzekł bym, że to takie polskie American Pie połączone z Rodziną Adamsów i trochę stylem Tarantino.
Ci co wystawiają niskie oceny albo nie rozumieją konwencji i liczyli na horror lub komedię romantyczną albo są w ogóle mocno sceptyczni do polskiego kina w całości. W jednym i drugim przypadku ze szkodą dla nich.

Errata: jednak 9/10 za końcówkę. Bez spoileru

#netflix #kino #niepopularnaopinia #tarantino #czarnyhumor #film
brednyk - 8,5/10
Dobry film, tylko trzeba wyjąć kija z tyłka. Wreszcie Polacy zaczyn...

źródło: comment_1609364194iC6wFCJpB9cVaK2wMGvGBA.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Przepoczwarzenie: dobrze nakręcony. A co do filmów polskich to jest wiele dobrych pozycji z ostatnich lat. Mam listę autorską.

7 Uczuć
Król Życia
Ida
Boże Ciało
Zimna Wojna
Mowa Ptaków
Legiony
Ciemno Prawie Noc
Kler
Na bank się uda
Czarny Mercedes
Plagi Breslau
Volta
Cicha noc
Chce się żyć
Body/Ciało
Kurier
Kamerdyner
Pan T
Ostatnia Rodzina
Córki Dancingu
Powrót
Konwój
Na granicy
Moje córki krowy
Twarz
Powidoki
Twój Vincent
Ziarno Prawdy
  • Odpowiedz
Nareszcie coś co da się oglądać, ostatnio na Netflix dobry z polskich był Mayday... Przynajmniej Woronowicz bo papież jak zwykle zagrał Adamczyka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@brednyk: Eh chciałem już obejrzeć po Twoim poleceniu, ale doczytałem komentarze i zobaczyłem, ze na Twojej liście jest film nieznajomi xD Jakim cudem komuś mogło to się podobać?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@brednyk: Psy 3 zasługuje co najwyżej na 3/10, a nie 6/10. Pomijając kompletnie beznadziejne nawiązanie do poprzednich części, tam się nic kupy nie trzymało i film miejscami był aż absurdalny.
  • Odpowiedz
Służby Specjalne


@brednyk: Służby specjalne to nawet jak na film Vegi moim zdaniem słaby film. Kilka zasłyszanych historii, które każdy zna zlepione na siłę, żeby szokować, a fabuła jest tylko pretekstem do tych gagów z historii służb.
  • Odpowiedz
@brednyk to może wymienię te, ktore wypisałes, które widziałem, a których 'dobrymi' określić wg mnie nie można:
-ciemno, prawie noc (fatalne przełożenie materiału źródłowego),
-body/ciało,
-kurier (nie ma zupełnej tragedii ale dobrze też nie jest),
-volta (opłacony przez miasto Lublin film, w którym nawet to miasto dobrze nie wygląda),
-na bank się uda (jedyne co się udało to piosenka ze zwiastuna),
-pan t,
-psy iii.
Pewnie podobnie słabych filmów trafi się jeszcze
  • Odpowiedz
@herbatkaZCukremBezCytrynki: czyli w większości się zgadzamy co do oceny filmowych. Ja wymieniłem filmy powstałe po 2014 roku, wiadomo że wcześniej było kilka świetnych pozycji. A Psów i Pitbulla po prostu lubię tak jak Bonda czy inne filmy z Willsem. Ogląda się to świetnie. Bez względu na poziom
  • Odpowiedz