Wpis z mikrobloga

Mireczki, biorę się za zakup samochodu, budżet do 40k. Co do przeznaczenia to głównie jazda po mieście, kilka razy do roku trasa 100-200km, raz do roku ~800km. Jeśli chodzi o wymagania to musi być w automacie, 120KM+, 2011+ no i fajnie jakby był tani w utrzymaniu/eksploatacji. Za jakimi modelami najlepiej się rozglądać?
#motoryzacja #samochody #kupujeauto
  • 13
@miauczar: miałem na myśli "fajnie jakby był tani w utrzymaniu/eksploatacji". nie chcąc z tego zrezygnować odpadają marki premium.
a jeśli chodzi o co jest tanio, a co drogo to pojęcie względne. znam takich, co 12k dla nich jest już drogi samochód i niepotrzebny, a znam takich co wzięli nowe rs6, bo była promka -15% i się cieszą z taniego samochodu za 400k
@ThePPicasso: @emmwuu: dzięki, co do i30 i Ceed to już coś tam przeglądałem, za resztą się rozejrzę. Interesuje mnie segment C, myślałem też o 7-letniej Toyocie Auris w hybrydzie którą można wyhaczyć w takiej cenie, ale zastanawiam się czy branie 7 letniej hybrydy nie jest ryzykowne ze względu na baterię
@ThePPicasso: No właśnie tez się spotykałem z takimi opiniami, ze są dość żywotne, a i przy awariach często wystarczy wymienić tylko cześć ogniw. No coz, będę zgłębiał temat, dzieki
@messi456: auris ma najgorze plastiki z całej gamy kompaktów ( ͡° ͜ʖ ͡°) ceeda dostaniesz z dct i 1.6 gdi z okolic 2015/2016 w bardzo fajnym wyposażeniu. Czasami jedynie skrzypnie deska przy łączeniu szyby, prowadzi się nawet lepiej niż focus ;)
@messi456: nie boj sie hybryd, nawet jesli trafi ci sie konievznosc regeneracji baterii to zamkniesz sie pewnie w 3k i spokoj na setki tysiecy km. To jest wbrew pozorom bardzo prosta konstrukcja i nie ma sie tam co psuc, np brak alternatora i rozrusznika. Skrzynia automatyczna eCVT jest nie do #!$%@? wiec nie musisz sie przy zakupie uzywanego auta bac ze poprzedni wlasciciel o nia nie dbał i trafi Ci sie