Wpis z mikrobloga

@Bartisss: jak chcesz to wydrukować na a4 jak to jest większe od a4 xD ale jak już będziesz miał mniejszą (i to najlepiej tak żeby jeszcze po ok 2cm było marginesu z każdej strony, to przygotuj tak jak @wcfilmowe napisał na obszarze a4 w programie graficznym, i wydrukuj bez skalowania. Chyba że Twoja drukarka ma tryb nadruku bez marginesów to wtedy może ich nie być
  • Odpowiedz
@Kien: Jest to zdjęcie poglądowe :) Moja drukarka nie ogarnia marginesów, będę to drukował w pracy na kolorowej, muszę tam wstawić kolorowe logo oraz tło. Próbowałem robić w gimpie na a4 ale ciężko mi złapać wymiar. Robiłem siatkę z filtrów, ale po wydrukowaniu nie trzyma wymiarów. Dlatego najlepszą opcją będzie druk z pdf. Myślałem aby zrobić w excelu. Szerokość podzieliłem na 2 a wysokość pomnożyłem na 3 i również po
  • Odpowiedz
@Bartisss: no to w gimpie, tworzysz obraz o wielkości 3508x2480px (A4 297x210mm w 300dpi), potem tworzysz sobie kształt wielkości max wymiaru z tej miarki, 1cm=118px (chyba że gimp obsługuje cm/mm to jeszcze łatwiej), i skalujesz miarkę tak żeby jej max wymiar był identyczny jak ten kształt, potem dorabiasz co tam chcesz byle bez skalowania tej miarki już, zapisujesz jako PDF i drukujesz z wyłączonym skalowaniem
  • Odpowiedz
@Bartisss: to dziwne, bo powinno pasować, a obszar całkowity miałeś na pewno a4? jeśli tak to może kwestia ustawień drukarki? Ja bym to robił w Illustratorze (Adobe Illustrator) chyba mają darmowy trial na 7dni, możesz spróbować
  • Odpowiedz
  • 1
@Bartisss gimp jest programem do grafiki rastrowej, a ty potrzebujesz program do grafiki wektorowej. Wtedy jak w programie zrobisz kwadrat 10x10 mm to w wydruku będzie idealnie 10x10 mm. Ściągnij sobie demo Corela i ogarniesz temat w jakieś 2 minuty.
  • Odpowiedz