Wpis z mikrobloga

#tynki #tynkarz

Zdecydowaliśmy się na tynki cementowo-wapienne, tynkarze policzyli kubaturę i wyszło 1700m2.
Cena za 1m2 to 25zł za pracę.
cena tynków w zaprzyjaźnionej hurtowni (najtaniej w okolicy):

Dolina Nidy Alfa - 16,35 netto (545 netto za tonę)
Knauf cover in slow 30kg -10,59
Baumit tynk cem-wap 561L - 11,48 zł/op/netto (dodatkowo przy całym aucie paleta gratis)

Co sądzicie o tych cenach? Szukać gdzieś jeszcze? Na co zwrócić uwagę tynkarzom?

#budowadomu #budownictwo #budujzwykopem
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bylembordo: z tego co wiem to ceny wahają sie, za pracę z materiałem od 33-37zl i w to jest dobra cena. A uważać, żeby było równo, ale raczej ciężko coś spierd*lic przy tym.
1700m2??? Jak duży dom? Skosy lane?


@waldinio: 440m2, parter, piętro poddasze. Skosy (niestety) nie są lane. Murarze poprosili kierownika budowy zeby murować ten sie zgodził i generalnie same problemy z tego wyszły.
@bylembordo: Za takie pieniądze to wymagałbym tego ogólnie polecam ten kanał, na prawde fachowo o tynkach.

Nigdy nie byłem i chyba nie będę w stanie zrozumieć robienia tynkow cementowo wapiennych z worka. Przecież i tak trzeba to wrzucić do maszyny, bez znaczeni czy workiem, wiaderkiem czy łopatą. Minusem to na pewno wapno, mimo technologii nic nie zastąpi zalasowanego wapna, żaden plastyfikator czy w proszku (tak jak w przypadku workowanego towaru). Obejrzy
Za takie pieniądze to wymagałbym tego


@dzazzio: wydaje mi się, że u mnie robili gipsowe bez listew, bo ich nigdzie nie namierzyłem. Ale jakość przeszła moje najśmielsze oczekiwania. Odchyły na ścianach to jakieś <3mm na 4-5 metrowej ścianie (mam tu na myśli odchył od kąta 90 stopni w rogu), a wszystko wyszło idealnie gładko :)

Płaciłem coś koło 35zł/m2 z materiałem :)
Poczekaj, poczekaj xD zobaczysz jak będą płytki klejone


@dzazzio: zrobię na zakładkę - zanim odbiorę tynki to wezmę płytkarza żeby przy nich zaakceptował. Tak robiłem z tynkarzami żeby ocenili elektryków podczas ich robót.