Wpis z mikrobloga

@Koliat: Ciekawe, bo zauważyłem, że sporo osób chcących głosować na daną listę, ale nie mających zielonego pojęcia o kandydatach skreśla właśnie ostatnią lub pierwszą pozycje na liście.

@Tekila_: i ile % jest tych świadomych wyborców? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@JimNH777: mhm, 5-letnia Żukowska kolegowała się ze wszystkimi gejami w Warszawie, a następnie przekazywała informacje 25-letniemu Włodkowi Czarzastemu który własnoręcznie wsadzał ich do więzienia ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Koliat: mhm z pewnością młody Włodek Czarzasty zapisał się do Związku Młodzieży Socjalistycznej, przybudówki do PZPR, bo chciał równouprawnienia gejów a nie polepszyć swój poziom życiowy. Jakby był ideowym komunista jak np. Kuroń to by współtworzył KOR i klepał biedę. NIKT w tamtych latach kto był młody i należał do partii nie robił tego bo wierzył w socjalizm.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@alcherix_1: Inaczej byłby wyborcą SLD - to wynika z samej definicji językowej. Razem to inna partia niż SLD - i jak ktoś głosuje na Razem, jest wyborcą Razem. Jak ktoś głosuje na SLD, jest wyborcą SLD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Koliat: nieprawda, Lewica nie startowała jako koalicja partii, tylko jako jedna partia, czyli Razem, SLD i Wiosna stworzyło nową partię na którą wyborcy Razem głosowali.
@dlolb: Nie umiesz czytać ze zrozumieniem i mijasz się z faktami - przykro mi. Nie napisałem, że Razem startowało jako koalicja partii, a i Twoje zdanie o tym że Razem i SLD się łączą jest fałszywe

Wiosna, Razem, SLD i inne partie startowały z listy partii SLD - wiązało się to z pragmatyką wyborczą, bo próg koalicyjny 8% był niepewny, a kolejna kadencja bez lewicy była dużo gorszą alternatywą. Po wyborach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Koliat: najpierw piszesz, że nie potrafię czytać ze zrozumieniem, a potem piszesz dokładnie to samo co ja. Fakt jest taki, że Razem, Wiosna i SLD startowało jako jednen komitet i to pod szyldem SLD, czy ci się to podoba czy nie. Ideologię dlaczego to sobie dorabiaj dla siebie, mnie to ni grzeje ni ziębi bo daleki mi do ich poglądaów, ale nie wprowadzaj ludzi w błąd, że wyborcy głosowali na "partię
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dlolb: głos oddaje się na konkretną osobę, nie na partie polityczną. Ludzie głosowali nie na "Komitet wyborczy SLD" a na Włodzimierza Czarzastego, Annę Marię Żukowską czy Adriana Zandberga. Tak wynika z praktyki, tak wynika z praktyki oraz ordynacji wyborczej i na podstawie głosów oddanych na poszczególne osoby określa się ilość mandatów i inne konsekwencje wyborcze.

Ja wiem że umysł prawaka nie znosi faktów które wykraczają poza jego ograniczone zrozumienie otaczającej go
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Koliat: Gwoli ścisłości, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk startowała jako bezpartyjna z poparciem Wiosny. Złożyła rezygnację z Razem przed eurowyborami w 2018 roku, po tym jak beton wewnątrz partii nie chciał startować wspólnie z Wiosną.