Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, temat z gatunku śliskich: elektrycy wycenili instalację w domu jednorodzinnym na 50k z materiałem. Nie chciałbym robić niczego na gębę więc umowa. Jak umowa to 23% VAtu, a to trochę boli. Jak najlapiej rozwiązać tę kwestię? Co byście zrobili w mojej sytuacji aby nie płacić ponad 10k samego Vatu?

#budowa #budujzwykopem #podatki #remontujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe97e494b1c4f000a5b17d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 40
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 44
@AnonimoweMirkoWyznania: podpisz z nimi umowę na połowę tej kwoty, a resztę zapłać pod stołem. To i tak patologia.

Albo rozbij to na materiał i na roboty. Na umowę wpiszcie tylko roboty.

Tylko pamiętaj: w sądzie, oficjalnie, będziesz mógł walczyć tylko o to co masz na umowie.
  • Odpowiedz
  • 153
@AnonimoweMirkoWyznania ile spędziłeś ofert? Biegły w tym nie jestem ale 50k wydaje się sporo, no chyba, że ten dom to landara jakaś, albo jakieś cuda elektryczne tam chcesz. moje odczucia są takie w orówniu do ofert za mieszkanie które remontowałem rok temu) Sprawdź kilka ekip, znajdź też, jakaś konkretną firmę z okolicy i u nich zapytaj normalnie na papier ile kosztuje
  • Odpowiedz
  • 2
@jontek
@volver021 na cały dom? Wymiana plus materiały podłączenie itp. nie wydaje się to kosmiczna cena zależy ile kabli itp.. za podłączenie jeden niski do kuchni na mieszkaniu idzie zapłacić 4k xd
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja robiłem sam... Koszt... Ehm i tak byś nie uwierzył.
Jak się totalnie nie znasz to chyba od puszki, do puszki dasz radę pociągnąć kable. Rozdzielnicę tylko zostaw do zrobienia. Natomiast jeśli projekt nowy to i projekt rozdzielnicy masz tak zrobiony, że średnio inteligentny człowiek ogarnie.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie znam się ale myślałem że 5 max 10k się bierze za takie rzeczy?
Co jest w kwestii elektryka? zrobić dziury zagłębiarką pod kable puścic peszel puścić kabel, zrobić puszki, gniazdka, kontakty czyli razem z 30? takich rzeczy do tego kable wyprowadzić do 1 punktu wpiac do bezpieczników i zamontować skrzynke z bezpiecznikami. Czy coś pominąłem? Chyba czas zostać elektrykiem bo takie rzeczy w domu sam robie poza skrzynką
  • Odpowiedz