Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, temat z gatunku śliskich: elektrycy wycenili instalację w domu jednorodzinnym na 50k z materiałem. Nie chciałbym robić niczego na gębę więc umowa. Jak umowa to 23% VAtu, a to trochę boli. Jak najlapiej rozwiązać tę kwestię? Co byście zrobili w mojej sytuacji aby nie płacić ponad 10k samego Vatu?

#budowa #budujzwykopem #podatki #remontujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe97e494b1c4f000a5b17d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Przekaż darowiznę
  • 40
  • 153
@AnonimoweMirkoWyznania ile spędziłeś ofert? Biegły w tym nie jestem ale 50k wydaje się sporo, no chyba, że ten dom to landara jakaś, albo jakieś cuda elektryczne tam chcesz. moje odczucia są takie w orówniu do ofert za mieszkanie które remontowałem rok temu) Sprawdź kilka ekip, znajdź też, jakaś konkretną firmę z okolicy i u nich zapytaj normalnie na papier ile kosztuje
@AnonimoweMirkoWyznania: ja robiłem sam... Koszt... Ehm i tak byś nie uwierzył.
Jak się totalnie nie znasz to chyba od puszki, do puszki dasz radę pociągnąć kable. Rozdzielnicę tylko zostaw do zrobienia. Natomiast jeśli projekt nowy to i projekt rozdzielnicy masz tak zrobiony, że średnio inteligentny człowiek ogarnie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie znam się ale myślałem że 5 max 10k się bierze za takie rzeczy?
Co jest w kwestii elektryka? zrobić dziury zagłębiarką pod kable puścic peszel puścić kabel, zrobić puszki, gniazdka, kontakty czyli razem z 30? takich rzeczy do tego kable wyprowadzić do 1 punktu wpiac do bezpieczników i zamontować skrzynke z bezpiecznikami. Czy coś pominąłem? Chyba czas zostać elektrykiem bo takie rzeczy w domu sam robie poza skrzynką z
Znajomy dał 100k, a elektryka po 2 dniach w pracy szuka do dzisiaj xD. Nauczony doświadczaniem wydał kolejne 100k ale transzami
@AnonimoweMirkoWyznania: @jontek: jak dla mnie cena z kosmosu. Robiłem remont instalacji we wakacje. Remont polegał ja położeniu nowej instalacji na parterze domu (3 pokoje, kuchnia, łazienka, korytarz+wiatrołap, piwnica). Na parterze instalacja skrzynki z bezpiecznikami + dodatkowa skrzynka na piętrze( tutaj dociągnięcie tylko niego kabla 5x2.5 + plus montaż 5 bezpieczników). Dodatkowo dociągnięcie do 11 okien kabli pod zasilanie rolet. Z materiałem zapłaciłem 6k. Materiał mam na myśli przewody + bezpieczniki
@AnonimoweMirkoWyznania: Jeżeli dom to jakieś standardowe do 200 metrów, to za drogo. Chyba że dokładamy do zamówienia oświetlenie na zewnątrz, zasilanie ogrodu + bramy ogrodzeniowej, monitoring (z 4 kamery), domofon i z automatyki domowej: podłączenie i sterowanie roletami, termostaty do podłogówki, alarm, może jakiś sterownik do inteligentnego domu + każde gniazdko i oświetlenie sterowane z osobnego przekaźnika to 50k to tanio :P
I jak już się szykujesz do elektryki to wszystko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jpdl gość nie pyta czy to drogo tylko jak to zrobić tak aby mieć gwarancje od wykonawcy jak przy oficjalnej umowie aby się zabezpieczyć na wszelki wypadek a przy tym nie płacić niepotrzebnie vatu. Nie podał żadnych szczegółów dot. Zakresu prac i typu instalacji a większość już założyła ze te 50tys. Wycenili mu za zwykłą instalacje jak u nich. A ja sądzę że to zapewne będzie instalacja inteligentnego budynku na