Wpis z mikrobloga

@ksiak: uszami, nie mam sprzętu na takie testy, jestem amatorem, mogę co najwyżej porównać wrażenia dźwiękowe i moc

Za to mam cały przekrój słuchawek od (też akurat chińskich) KZ ATE za 20zł po ATH W1000Z za 3400zł I inne DACi do porównania
  • Odpowiedz
@ksiak: jak pisałem, nie jestem profesjonalistą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Za to już na superluxach za stówę słychać ogromną różnice między źródłami dźwięku, różnymi kartami dźwiękowymi czy dacami

Nie planuje tworzyć referatu na portalu branżowym, tylko dać swoje odczucia - czy warto, bo sprzęt kosztuje grosze a jest często porównywany ze znacznie droższymi dragonfly

Wrzucałem tu już wiele opisów sprzętu audio pisząc o swoich wrażeniach, od tanich
  • Odpowiedz
@Papasanbaba: i tak I nie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

DAC to po prostu przetwornik analogowo cyfrowy, działa plug and play zasadniczo z każdym urządzeniem od telefonu, poprzez komputer z Windowsem, Maca czy boxa do TV ma androidzie

Typowa karta dźwiękowa też składa się między innymi z wbudowanego DACa, ale ma też układy odpowiedzialne za nagrywanie dźwięku (i wejście mikrofonowe), więcej gniazd i możliwość odtwarzania dźwięku przestrzennego, często
  • Odpowiedz
@Atreyu: gdzieś mi mignął dac za siedem dych, który jest mocno polecany. Później dam znać który, bo na kompie jest zapisany. Z innych bardzo dobrych daców jest Tempotec Sonata HD pro. Tylko że ten wciąż trzyma mocno cenę ze względu na ilość sprzedanych sztuk i dlatego, że cały czas świetnie się sprzedaje
  • Odpowiedz
Tempotec Sonata HD pro


@Nemesh: o tym też słyszałem pozytywne opinie, ale rzeczywiście jest już trochę droższy, choć dalej to połowa ceny jak za jako takie Fiio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: ja właśnie go kupiłem. Dobra holografia, przezroczysty dźwięk. Lekko rozjaśniony. Brakuje mu basu, więc mając neutralne lub jasne słuchawki nie doświadczymy uderzenia. Słyszałem też, że często się psują, ale obym nigdy tego nie doświadczył.
  • Odpowiedz
@Atreyu: To Ja już Ci powiem, że jest słaby. Trzeba w niego zaingerować, żeby usunąć jego bolączki i podnieść go o klasę. Teoretycznie tor audio ma udany i sprawdzony a praktycznie jego aplikacja jest spierdzielona typowo po chińsku. Trzeba zmienić dwa rezystorki, usunąć parę kondensatorków i nie poznasz tego "dynksa".
  • Odpowiedz
@Atreyu Poszukaj sobie programu "RightMark audio analyzer". Program robi automatyczne pomiary kart dźwiękowych generując sygnały testowe, a następnie daje pełny raport w postaci liczb i wykresów. Oczywiście przed pomiarem trzeba podłączyć wyjście karty dźwiękowej z jej wejściem kabelkiem jack-jack. Warto sobie wcześniej zrobić pomiar integry by mieć z czym porównywać. Na YT jest sporo poradników jak tego używać.
  • Odpowiedz
@Atreyu czyli jak podłączę takie urządzenie to smartfona a do niego z kolei słuchawki, to powinienem spodziewać się lepszej jakości dźwięku? Czy smartfon nie ma już czasem wbudowanego dac-a?
  • Odpowiedz
@Asarhaddon: to zależy, taki choćby LG V30 ma wzmacniacz, który jest wystarczający. Natomiast jeśli ten podłączysz przejściówką do smartfona, to już dźwięk będzie odbierany wyłącznie z daca. Zaletą jest jego uniwersalność. Możesz podłączyć do telefonu, potem podpiąć do kompa i nadal cieszyć się dźwiękiem daca. Ale prawdą jest, że na bardziej wymagające słuchawki, to nie będzie super zakup.
  • Odpowiedz
@Atreyu: Mam i polecam, ale nie spodziewajcie się audiofilskich zachwytów, chociaż jak go usłyszałem pierwszy raz to też gębę rozdziawiłem. Ten DAC jest super jako upgrade np. do laptopa czy kompa z bieda zintegrowaną kartą dźwiękową na pokładzie. To nie tak, że nagle na takich superluxach będzie ktoś słyszał chórek aniołów, a wokalist(k)a będzie śpiewać tak, że będziemy czuć słodki smak miodu w ustach. Postaram się jednak opisać w krótki sposób
  • Odpowiedz