Wpis z mikrobloga

  • 1264
Mamy ponad 4.000.000 zaszczepionych, jedynie 8 osób miało wstrząsy anafilaktyczne.

Dając tej samej grupie (4mln) po paczce orzeszków ziemnych reakcje alergiczne wystąpiły by u 500000% więcej osób

Szczepcie się jeśli chcecie to zakończyć w 2021.
#koronawirus
  • 154
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kulek1981: Dokładnie to samo uważam. Nic mi nie było i nie jest od samego początku trwania tej szopki zwana pandemia. Nie wydaje mi się zeby nagle miało się to zmienić. Dlaczego mam ingerować w swój organizm szczepionka skoro bez niej jest ok xD to głupie
  • Odpowiedz
Czy to nie jest świetny przykład selection bias ?

Wszyscy zaszczepieni zostali przebadani (lub przynajmniej powinni być) czy istnieje u nich ryzyko wstrząsu anafilaktycznego. To jest bardzo wczesny etap szczepień i ludzie patrzą na te reakcje (patrz: cały ten wątek) więc zapewne w razie wątpliwości byli odrzucani.
  • Odpowiedz
Przed 2020:

Przed wprowadzeniem na rynek są zwykle poddawane rygorystycznej ocenie w badaniach klinicznych przez wiele lat. Wynika to po pierwsze ze znacznie szerszych wskazań do stosowania niż typowych leków. Szczepionki zwykle są przeznaczone dla całych wybranych grup wiekowych zdrowej populacji, najczęściej niemowląt i małych dzieci. Z tego powodu wymagania co do ich bezpieczeństwa stosowania są zaostrzone.

Faza I: może trwać do 2 lat.

Faza II: mogą trwać dłużej niż 2 lata

Faza III: mogą trwać do
qris - Przed 2020:

 Przed wprowadzeniem na rynek są zwykle poddawane rygorystycznej...

źródło: comment_1609286681g3YXE3pP6PfWg6uDG5GegA.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Bekon2000: Fajno fajno, ja poczekam sobie troszkę. Nie mówię, że się nie zaszczepię, ja po prostu poczekam na szczepionkę w wersji 1.0 a nie #!$%@? wypuszczona na prędce early access beta 0.32
  • Odpowiedz
@nm00:

A jesteś świadoma, że Boeing 737 MAX powstał na podstawie na podstawie niesamowicie popularnego Boeinga 737, który jest w ciągłym użyciu od ponad 50 lat (a nie tylko "na bazie poprzednich badań"). W zasadzie to tylko zmieniono silnik na lepszy (który pięknie się sprawdza w Airbusach A320neo). Wszystko zostało w pełni (a nie "warunkowo") dopuszczone do użytku przez szanowaną amerykańską Federal Aviation Administration. A jednak z jakiegoś powodu samoloty zaczęły spadać...

Proszę, nie zrozum nie źle. Uważam, że ta szczepionka to wspaniałe osiągnięcie współczesnej medycyny. Bardzo się cieszę że powstała i jeśli bym miał 30 lat więcej to bym już stał po nią w
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: https://klubjagiellonski.pl/2020/12/09/blisko-50-000-zgonow-wiecej-w-roku-pandemii-jestesmy-w-niechlubnym-gronie-europejskich-liderow-wykresy/
Tak, nie wszystkim zgonom zdążymy przypisać COVID + pewnie część z tej liczby jest efektem braku dostępu do służby zdrowia. Do 22 listopada mieliśmy 50 tysięcy zgonów więcej niż analogicznie z średniej z pozostałych pięciu lat. Nawet gdyby nikt nie umarł od 22 listopada do końca roku na żadną chorobę, pobilibyśmy roczny rekord licząc od 1945 roku.
Pozostałe kraje mają te wykresy podobne do naszych, tylko że u
  • Odpowiedz
@DanteTooMayCry: czy ty jesteś aż takim nieukiem, że nie odróżniasz koronawirusow od ortomyksowirusow?

Nie mam więcej pyran, z litości pominę m. in. to że ignorujesz dane GUS o całkowitej ilości zgonów w Polsce, mylisz szacunki zakażonych z zachorowaniami i raz traktujesz WHO jako wyrocznie, a raz jako reptylianski spisek xD
  • Odpowiedz