Wpis z mikrobloga

@Rabusek: ja mam od ~dwóch miesięcy. Awaryjności nie zanotowałem, poza tym faktem, że dwa razy stwierdzili że mam u siebie "jakiegoś wirusa" więc dla mojego bezpieczeństwa wyłączają internet xD Nie byli w stanie powiedzieć co to za straszny wirus. Wg. Fast.com wyciągam to 1gb/s w dół i 300mb/s w górę. Korzystam z ich ONT i własnego routera, niestety instalatorzy twierdzą, że moduły GPON wpinane w router na 99% nie zadziałają, także
że dwa razy stwierdzili że mam u siebie "jakiegoś wirusa" więc dla mojego bezpieczeństwa wyłączają internet xD


@nielu: co? XD Dostałeś jakieś szczegóły? Nie wyobrażam sobie tego
@Rabusek: nie, nic. Generalnie obsługa klienta u nich to dno i dwa metry mułu po tym jak już podpiszesz umowę. Niesamowicie się #!$%@?łem, bo zazwyczaj zaczynałem pracować około 6 rano a tu zonk. Internetów niet xD. Infolinia pracuje od 7 xDDD. Wydarłem mordę na w sumie bogu ducha winną kobiecinę którą zatrudnili tam na pierwszą linię wsparcia a ona łaskawie zaproponowała mi wyłączenie tej super usługi.

Wywalczenie tego ONT to też
@nielu: mam jmdi. Problem w tym ze albo mam neta za 89zl z uploadem 100mb albo za 169zl z uploadem 200mb. Orange oferuje 1gb/300mb za nawet -10zl, a na tym ostatnim mi zalezy

Pytałem czy jest opcja 1gb/200mb ale bez szans
@Rabusek: Mozesz spboowac zamowic usluge od T-Mobile, oni wspolpracuja z Orange, dostaniesz ONT jednak prawdpodobonie bez adresu publicznego. Jak sie sprawdza, duzo osob narzeka na zamulanie wieczorami, generalnie jest szybko tylko tak czy inaczej bys dzielil ten 1 gb z wieloma osobami. Orange i inne firmy dostarczajce swiatlowod dziela 2,5 giga downloadu i 1,2 upload na 30 do 60 osob, moze byc ich mniej jesli Orange nie jest specjalnie popularny w
@Rabusek: korzystałem z Orange (Przymorze here) nieco ponad rok z pakietu 300/50 Mbps. Zrezygnowałem bo trochę za drogo cenowo przy umowie na czas nieokreślony - 69,99 PLN/m-c (obecnie mam UPC z umową na 6 miesięcy prędkość 300/20 Mbps - pierwsze 6 m-cy 49,99 PLN, potem 52,99 PLN). Na stabilność połączenia narzekać nie mogłem, aczkolwiek te zmiany adresu IP co 10 dni potrafiły zrobić kawał zwłaszcza jak jesteś w środku gry online
aczkolwiek te zmiany adresu IP co 10 dni


@matwes: jest publiczne ip w cenie ? :O Nawet raz na 10 dni zmieniane to najs

Sam Funbox 3.0 dość przyjemny w konfiguracji, bardzo szybko strony z ustawieniami się ładowały. Brak trybu bridge trochę boli jak się jest power userem.


nie rozumiem - nie podepne tego pod swoj router ?

UPC

Nigdy więcej, miałem z nimi tyle problemów że nie chce o tej
@Rabusek: publiczne IP jest, zmienne. Funbox 3.0 to ich modem z wbudowanym ONT - tak jak wcześniej koledzy pisali, nie ma on trybu bridge więc nie wepniesz swojego routera.
@Rabusek: nie wiem jakie rzeczy potrzebujesz zrobić skoro chcesz podpiąć swój router, ale ten ich Funbox daje radę. Jakieś podstawowe rzeczy typu przekierowania portów to są dostępne od razu z tego co pamiętam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: da się używać swój router w Orange, ale jest z tym strasznie dużo #!$%@? i jest to loteria. Musisz silnie argumentować, że twoja infrastruktura nie pozwala na użycie ich routera i jest to twój wymóg (wszystkie rozmowy nagrywaj, żeby nie było niespodzianki później). Muszą do ciebie jeszcze przyjść ich technicy i sprawdzić czy na pewno wymagasz tego, żeby mieć własny router. Jak nie trafisz na dzbanów to ci się uda.
co nawet nie pozwala ustawić własnych DNS.


@Emes22: XD?

przyjść ich technicy i sprawdzić czy na pewno wymagasz tego, żeby mieć własny router.


@Emes22: niech przyjdą, wyciągne z szuflady wszystkie 80 komórek które mam (oczywiscie nigdy z nich na raz nie korzystam) i spróbuje podpiąć jednocześnie do funboxa. Zobaczymy czy sie nie spali XD
Ale fakt, strasznie głupia polityka, po to inwestowałem kase w dobry router żeby teraz robić downgrade
A mozesz wylaczyc wifi na fFunboxie, w czym problem


no nie wiem, na przykład nie będę miał wifi?

ciekawe ile masz swoich urzadzen koncowych z AX


@krzywy_kanister: co to za argument? Mój telefon i narzeczonej ma AX, ps5 ma AX, to już praktycznie większość najczęściej używanych urządzeń. Czemu mam oddawać 600mb prędkości po wifi bo orange sobie tak mówi XD