Wpis z mikrobloga

Czy ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem z aplikacją EU Exit (wniosek o pre-settled) która nie czyta ani dowodu osobistego ani paszportu, a konkretnie chipu? Ledwo przyloze telefon do dowodu/paszportu i od razu wyrzuca "Chip not found". Tak, telefon ma NFC, próba i na iPhone i na Androidzie.
#brexit #anglia #uk #euexit #studiazagranica #presettled
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mister123: jak już problem to prędzej z telefonem niż aplikacją. Ale najprędzej niepoprawnie skanujesz paszport. Przyłóż do tylnej okładki i nie ruszaj. Upewnij się, że masz włączone NFC. Dowodów osobistych nie da się odczytać przez apkę.
  • Odpowiedz
@johnmorra: był, przed świętami :)
@Vel_Makarena albo ktoś inny, dziękuję ale macie pomysł jak to włączyć na iPhone? Po wejściu w uprawnienia aplikacji nie ma tutaj nic o NFC, jedynie aparat i dane komórkowe które są włączone.
@chemik_kieszyk próbowałem przed chwilą na tylnej okładce, ledwo połoze telefon na paszport i od razu wyrzuca
  • Odpowiedz
Dobra, spróbowałem teraz Androidem ponownie, i tym razem nie było tego błędu co zawsze "Chip not found" 0,5 sekundy po przyłożeniu, tylko że np. za blisko trzymałem telefon, niestety miałem tylko 1 próbę bo cały czas na iPhone leciałem, jutro zobaczymy ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mister123: Jak Android, to sprawdź jeszcze w ustawieniach aplikacji czy na pewno apka ma dostęp do NFC. Przy braku dostępu do NFC wyskakują błędy, że niby źle się przykłada telefon do paszportu, gdzie nic takiego nie ma miejsca.
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena: Powiem ci szczerze, że nic takiego w uprawnieniach aplikacji specjalnie pod EU Exit nie było (Galaxy A50), przynajmniej nie tak jak na screenie u Ciebie. Ale pojawiła się informacja o tym, że do zeskanowania chipu potrzebne jest NFC, bez włączenia ręcznie nie chciało mnie dalej puścić.
  • Odpowiedz
@narwi: Tak, na zamkniętym paszporcie z wierzchniej okładki (tak jak zresztą w aplikacji kazali). Potem próbowałem okładką z tyłu jak wyzej ktoś zaproponował, jednak ze względu na to że miałem jedną próbe przed zablokowaniem nie udało mi się, ale plus jest taki, że pokazał mi się inny błąd niż zawsze, także jutro spróbuję znowu xD
  • Odpowiedz
  • 0
@mister123
Pamiętam jak przez mgłę, że też miałem z tym problem. Albo przyłożyłem na otwartym paszporcie, albo w innym miejscu od zewnątrz i przeszło.
  • Odpowiedz