Wpis z mikrobloga

czemu wykop jako jedyne miejsce w internecie poważnie traktuje #cyberpunk2077 ?

wszyscy, wszędzie trąbią że ta gra, to gówno. pomijając już nawet bugi, które "kiedyś będą naprawione", to cp ma dużo gorsze problemy:

ai na poziomie duszków z pacmana; fizyka, a właściwie jej brak; interakcja z miastem, jak to ktoś napisał: "cyberpunk jest jak muzeum, wszystko bardzo ładne, ale niczego nie dotykaj"; niespełnione obiecanki jak na przykład wertykalne miasto, czy przejście gry bez zabójstwa; policja i generalnie npce.

szykowane są pozwy zbiorowe, pracownicy się buntują. jest to ewidentnie bardzo słaba gra z niewykorzystany potencjałem i wiedzą o tym wszyscy. tylko nie wykop. czy to jakiś metatroling, którego nie rozumiem, czy jakaś nieskończona akcja marketingowa cd projektu? ( ͠° °)
  • 50
@bardzofajnynick: to nie wiem gdzie ty siedzisz na tym internecie, bo z tego co ja go przeglądam to jest masa pozytywnych reakcji. W sensie jest mocny hejt za to co się dzieje na konsolach i słusznie, ale jest masa komentarzy i opinii by dać tej grze szanse przynajmniej na PC, ja dałem i nie żałuje - fabularnie wsiąknąłem mimo bugów które były irytujące i nie żałuje. Dawno mnie żadna gra tak
@NieznanyWykopek czyli co dla ciebie znaczą: pozew zbiorowy przeciwko cdpr za wprowadzanie akcjonariuszy w błąd słowami "gra działa"; bunt pracowników, że ktoś zdecydował się wypuścić nieukończoną grę; wycofanie cyfrowej wersji z psstore; liczba memów wyśmiewających niezliczoną ilość bugów?

że gra jest fajna? XD
@bardzofajnynick: no ale czego Ty nie rozumiesz? twoim zdaniem gracze PC ps5 i xboxa series x mają hejtowac grę bo na ps4 i xbox one działa #!$%@?? w dupie mam jakies konsole ja gram na pc wszystko fajnie działa jest troche bugow i #!$%@? AI ale jest dziesiątki rzeczy które to wynagradzaja, jak komuś tak przeszkadzaja te bugi to niech poczeka jakos do lutego i gra będzie już po 2 dużych
@cin123654 wpisz sobie gta5 ps store.

cyberpunk, to gra z taką ilością błędów, że jako jedyna w historii została usunięta ze sklepu przez to jak działa.

pozew zbiorowy, to bardzo niebezpieczne zjawisko i może skończyć się bankructwem cd projektu. polecam spoko książkę grishama, rainmaker.
@bardzofajnynick: gra ma fajna grafikę, soundtrack, fabułę i wiele innych rzeczy a ty piszesz o jakiś akcjonariuszach dla których się liczy tylko kasa, i mają wywalone w grę - poczytaj opinie GRACZY na steam albo innych forach a nie sugerujesz się jakimiś panami w garniturach co stracili kasę. Bunt pracowników w cd projekt red jest słuszny, ale to właśnie dla tych devów warto dać mimo wszystko tej grze szanse, jeżeli kogokolwiek
@bardzofajnynick: grono ekspertów-komentatorów spraw wszelakich (wydarzeń najbardziej ogniskujących uwagę społeczeństw) już dawno zajęło się nowym tematem - szczepionką rNA Pfizera ( ͡° ͜ʖ ͡°) O cyberpunku już niedługo będa gadać jedynie ci, co zagrali lub chcą kupić i zagrać, a te opinie ogólnie są raczej pozytywne.
@lizakoo nie, nie, ja nie zabraniam przecież nikomu dobrze się bawić. tylko jestem zaskoczony, że tyle osób tutaj tak dobrze się bawi grzebiąc badylem w gównie. i próbuję się jedynie dowiedzieć skąd bierze się ten fenomen na wykopie.
@bardzofajnynick: Zgaduję się ze odnosisz do mojego komentarza bo o tym pisałem, w sensie o tym AI i martwym mieście. Mimo ze widzę te braki i je krytykuje to się bawiłem zacnie dzięki fabule która jest lepsza niż w takim rdr2 np.
@bardzofajnynick:
-fabula
-postacie
-oprawa graficzna
-najlepsze miasto w historii gier
-bardzo dobrze zrobione samochody jeśli chodzi o szczegółowość itd
-wątek główny klasa światowa
-misje poboczne to samo
-masa easter eggow
-zajebiste animacje postaci gesty twarzy itd
-obszerne dialogi
-zajebiste mechaniki hakowania
-wszczepy
-rozwój postaci
-masa drzazg które maja w sobie jakies fajne easter eggi albo historie z danej lokacji dzięki czemu nawet przejażdżka po pustyni może byc ciekawa
-przyzwoity system strzelania
@Nihas całkiem możliwe! aż tak się na prawie nie znam. jednak czyjeś pieniądze zostały zainwestowane i kancelarie zbierają teraz pokrzywdzonych, którym być może sąd usa może jednak wyznaczyć odszkodowanie. nie wiem czy wtedy ma znaczenie gdzie notowany jest cdpr. po prostu jest szansa, że będą musieli płacić milionowe/miliardowe odszkodowania i do kolejnej gry już nie dociągną.

nie mówiąc już o tym jak mocno stracili w oczach sony i konsolowców, z których mieli
@Arekt błagam cię, oprawa graficzna jest, na obecne czasy, mocno przeciętna. design jest spoko, ale żywcem zerżnięty z dowolnego albumu syd meada. ja nawet się nie czepiam, ale jak na 8 lat móżdżenia, to mogli naprawdę pokusić się o jakieś własne pomysły.

jeśli miasto w sensie design, to się zgodzę, ale jw.

misje poboczne są tak samo zapychaczem czasu, jak w każdej innej grze

animacje są okropne, czy ty widziałeś tych npc
@Nihas ja też bym chciał żeby ta gra była lepsza. przy czym trochę nie wierzę, że da się ją naprawić samymi paczami. ich silnik jest #!$%@? od wiedźmina 3 i znowu zamiast zrobić to wszystko na chociażby unrealu, to nie bo Kiciński nie da 5% epicowi. generalnie #!$%@?ć te pazerne świnie, zrobili w 8 lat najbardziej spektakularną porażkę w historii gier i niech idą z torbami. zdolni ludzie ze studia znajdą szybko
ai na poziomie duszków z pacmana


@bardzofajnynick: Nie wiem, na ile świadomie to piszesz, ale na tamte czasy duszki te były naprawdę szczytowym osiągnięciem w grach, każdy ruszał się wg innych zasad.
ai na poziomie duszków z pacmana; fizyka, a właściwie jej brak; interakcja z miastem, jak to ktoś napisał: "cyberpunk jest jak muzeum, wszystko bardzo ładne, ale niczego nie dotykaj"; niespełnione obiecanki jak na przykład wertykalne miasto, czy przejście gry bez zabójstwa; policja i generalnie npce.


ai da sie jej poprawić, interakcje da sie dodać, wertykalne miasto jest ale przez brak interakcji jest to ograniczone straszne, da sie przejść gre bez zabójstwa.

Generalnie
@Arekt a to mi wyjaśniłeś czemu twoim zdaniem graficznie ta gra wygląda lepiej niż nawet głupia valhalla, których sobie ubisoft tłucze jedno na dwa lata.

jak chcesz wytłumaczyć co twoim zdaniem jest wspaniałego w jeżdżeniu od jednej zbuntowanej taksówki do drugiej i czym dokładnie różni się to od chociażby łowienia ryb w innych grach to śmiało, ale nie oczekuję odpowiedzi ¯_(ツ)_/¯
@bardzofajnynick: po pierwsze to valhalla ma gorszą grafike niż ac odyseey i w porównaniu do cyberpunka oczywiście na ultra z ray tracingiem wypada blado.
co do questow to właśnie jestes osobą która ich nie rozumie i też tego nie rozumiałem przez połowę gry, w cyberpunku masz misje poboczne fabularne np od panam rogue kerrego judy itd i są to misje rozbudowane trwające kilka godzin z masą dialogów i wyborów ale też
@Arekt no właśnie, rdr robiło wrażenie. cyberpunk nie robi, podobnie jak valhalla. obie gry są poprawne, chociaż nie wiem czy nie pokusiłbym się o stwierdzenie, że ac jednak graficznie bardziej dopieszczone.
błagam cię, oprawa graficzna jest, na obecne czasy, mocno przeciętna


@bardzofajnynick: wiem, że to bejt, ale z ciekawości: jaka inna gra ma lepszą oprawę graficzną? Według specjalistów z branży to najładniejsza gra jaka kiedykolwiek wyszła.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bardzofajnynick: Bo jak zamkniesz oczy i biegniesz od znacznika do znacznika to masz niby super fabułę (i to też jak nie patrzysz na wycięty prolog) i rzekomo super postacie, czyli wykopowo-spermiarskie OJA DŻUDI/PANAM USIĄDŹ MI NA MORDZIE.

Ale jak otworzysz oczy i zaczniesz wpadać na pojawiających się i znikających npców, telepiące się auta i inne FICZERY NEXT-GENOWE RODEM Z PS100000, to już wtedy się zdanie zmienia.

To jak czytanie
@DOgi
@Arekt obejrzałem ten filmik i nie do końca rozumiem, oni się zachwycają po prostu ilością assetów. przy każdej innej grze opowiadają o jakimś "przełomowym" wykorzystaniu technologii: animacjach, dynamice, raytracingu, czy mapowaniu świata. a w cyberpunku: "och cyberpunk, ten cyberpunk taki wspaniały, najpiękniejszy! taki piękny, że nie wiadomo od czego zacząć... no jest raytracing, to tak pięknie wygląda jak jest raytracing" co swoją drogą mówili też przy okazji każdej innej gry.

wpisałem
@bardzofajnynick: ja tam sram na to czy ta gra jsst najpiękniejsza czy nie ale po pierwsze każdy jest zgodny, ze jest ładniejsza niz valhalla i po drugie nazywanie tej grafiki sredniakiem mija sie z prawdą, gra jak najbardziej spełnia standarty i nie można napisać, że odstaje np od tlou2
@Arekt ale jak spełnia standardy to jest właśnie średniakiem, nie ma nic nad czym można się zachwycać i nie ma też nic do czego można się przyczepić. takie o, zwyczajna pod względem wykorzystanych technologii graficznie gra. działa z rtx? działa. jak większość wydanych w tym roku gier.

tlou natomiast jest dopieszczony animacyjnie bardziej niż jakakolwiek inna gra. to co robi ten silnik mieszając ze sobą różne ruchy postaci po prostu działa i