Wpis z mikrobloga

Hej programistyczne Mirki. Jakieś rady dla kogoś kto nigdy nie pracował w #agile #scrum ?

Od zawsze robiłem w małych zespołach albo sam, teraz trafił mi się kontrakt niby freelancerski ale w firmie na 700 programistów i w moim projekcie będę blisko współpracował z około 30 osobami więc inna skala zupełnie.
Z 20 minut na rozmowie technicznej podkreślali jacy to oni nie są agile i że to jest to "prawdziwe agile". Są jakiś materiały żeby wyrobić sobie pojęcie chociaż o podstawach i nie wyjść na kompletnego nooba?

#programowanie #programista15k
  • 25
  • Odpowiedz
@keton22: ja pracuje w srumie, Polacy pracują, Francuzi się opierdzielaja i to Polaków wina że projekt nie idzie. Zespoły są małe i jakoś dajemy radę. Jak prawdziwy scrum wygląda to nie wiem bo mam pełno spotkań. Jedynie to co kilka tyg mamy dostarczać działające rozwiązanie. Nie wiem czy to założenie o działających rozwiązaniu to agile czy scrum bo nie miałem szkolenia :-)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@keton22: ja miałem ostatnio nawet szkolenie z Agile i właściwie to jak jesteś na dole to na spotkaniach mówić jedynie o tym co jest ważne dla zespołu i może jakoś na niego wpłynąć. Nie wyspowiadać się że wczoraj robiłem x a dziś y
  • Odpowiedz
Scrum wchodzi naturalnie w nawyk. Przygotuj się na przeznaczenie 30% swojego czasu na spotkania na których:
- będziecie rozkminiać, jak podzielić taski żeby ładnie mieściły się w sprincie,
- szukać winnych niedowiezienia zadań - przy strukturze agile rozmycie odpowiedzialności niemal to uniemożliwia( ͡º ͜ʖ͡º),
- często da się przesiedzieć 2h nie wypowiadając żadnego słowa - znajdzie się wiele osób do pieprzenia non stop bez sensu,
- klepanie
  • Odpowiedz