Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy dobrze trafilem, ale mam taki problem. Na dole mam dekoder vu solo2 (ma dwie glowice bo po przytrzymaniu niebieskiego przycisku wyskakuje pip) na gorze kodi na android tv z wtyczka enigma2, kanaly pobral, dziala tylko ten kanal, ktory jest wlaczony na fizycznym tunerze na dole, na gorze, czyli na kodi, gdy przelaczam nie dziala zaden inny. Jak zrobic, zeby mozna bylo ogladac nie zaleznie na obydwoch telewizorach rozne kanaly?
#cccam
  • 37
@korexus: to jeszcze moze sie okazac, ze ten konwerter nie bedzie wspolpracowal z solo2? Nie wiem czy dojdzie dzisiaj, bo szedl, szedl i stoi w odziale inpost, ale jakby udalo sie ustawic w tunerze i byloby ok, to co dalej?
@korexus: nie moge sie zarejestrowac na forum sat4all, jakis blad wywala, bede jeszcze probowal. Teraz tylko podstawowej pomocy potrzebuje. Podlaczylem juz w solo2 do dwoch glowic przez rozgaleznik i jest wpiety kabel do wyjscia unicable w konwerterze i nie dziala nic, nie wiem co zrobic, w ustawieniach tunera wybralem drugi i cos ram jest jakies ustawienia zapisal ale nie wiem co dalej. Sygnal przez dwa dodatkowe wyjscia (normalne) idzie, czyli jest
@korexus: zrobilem sam, dzialalo ale sie zbrickowal dekoder, nie wiem czemu a teraz nie moge wgrac recovery, a mam na pendrive ale nie chce w ogole zaskoczyc. Tylko ze byl taki problem jak dzialalo, ze na kodi jak przelaczalem to na fizycznym tez przelaczalo ale jak przelaczylem na fizycznym to na kodi trzymal sie wczesniejszy kanal, czyli trzeba bylo dopracowac ale teraz mam inny problem
@korexus: Juz postawilem wszystko na nogi. Wczesniej jak naciskalem ok i jeszcze raz ok (tunerze fizycznym), to pojawiala sie sila sygnalu i obok ze to tuner b (bo swiecila na zielono ta literka), moze to przez to kodi byl jako priorytetowy a ten fizyczny zachowywal sie jako podrzedny? Teraz jest na razie tuner fizyczny oznaczony jako a, tylko ze tunera b jeszcze nie skonfigurowalem, jakies podpowiedzi? Wgralem vti bo na openpli
@korexus: tuner b ogarne, wczesniej tez mialem ustawione dwa tak samo, tylko ze sie wywalilo wszystko. A co w tych ustawieniach mam zmienic? Przez oscam w przegladarce tez moge cos zdzialac? Tak jak mowilem, jestem zielony w tych sprawach ale do oscama umiem wejsc a openwebif to znowu calkowita nowosc dla mnie co do czego i po co, oscam tez ald jak mowie, chociaz umiem tam wejsc
@korexus: tak tak, ale tam nie ma za duzo opcji, raczej to samo co w dekoderze. No niby wszystko jest ale caly czas ten sam problem, ze jak przelaczam na kodi to na fizycznym tez sie przelacza no i fizyczny tak sie muli troche, ale to pewnie przez ten stream na kodi
@korexus: chyba w koncu doszedlem w czym byl problem. Na kodi trzeba wrocic do listy programow (u mnie ok na pilocie) potem dopiero wybrac kanal z listy, jezeli w biegu przelacze, tj nacisniecie w gore albo w dol na pilocie w trakcie ogladania kanalu skutkuje przelaczeniem na fizycznym. Fizyczny dziala niezaleznie, takze w koncu zrobilem;)