Wpis z mikrobloga

  • 0
#steam #gry

Czy warto kupować Dark Soulsy 3 jeśli spodobało mi się Sekiro? Wiem, że system walki jest zupełnie inny, ale od jakiegoś czasu mam ochotę #!$%@?ć się i porzucać pasem. Narazie gram w Valhalle, ale chętnie zrobiłbym sobie małą przerwę na tego DSa.
  • 12
  • Odpowiedz
@Mathas Generalnie 1 jest najtrudniejszą z Dark Souls (dla mnie) jednocześnie jest też najlepsza (dla mnie). O ile trójka jest bardziej rozbudowana to ma trochę szybsze poczucie walki i wykonywanych ciosów niż w 1. Nie tak szybkie jak 2 ale szybsze. DS 1 dostał remaster więc znowu graficznie tragedii nie ma. No i jak ogarniesz 1 to szybciej zajmie ci ogarnianie 3 niż podejrzewam na odwrót
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dupazbita
@Rewowler_Ocelot
Jeden pisze, że jedynka będzie za łatwą po przejściu trójki, drugi, że jedynka jest najtrudniejsza xD To jak, remaster jedynki kosztuje ponad 100 zł kiedy 3 jest w chwili obecnej na promce za 50 :/
  • Odpowiedz
@Mathas Ja grałem jeszcze w 1 przed remasterem i pamiętam ile razy się wkurzałem i klikałem alt + F4. Dlatego póki nie przeszedłem ds1 nie zasiadłem do DS3. No i jak do tego doszło to DS3 było dla mnie strasznie łatwe. Stąd moje odczucia. Podejrzewam że łatwiej ci będzie przejść z sekiro na DS3 niż z sekiro na DS1. Bierz DS3 a jak ci się spodoba to zagraj w 1
  • Odpowiedz
@Mathas najtrudniejsza jest zawsze pierwsza gra z którą ma się kontakt. Ogólnie każda kolejna część wydaje się być szybsza i jeszcze mocniej nastawiona na refleks. Jak skończyłeś sekiro to z ds 3 nie powinieneś mieć większych problemów. Z kolei ds 1 będzie wyglądał jakby w zwolnionym tempie. Co nie znaczy, że jest zły. Na koniec warto ograć 2 bo to też świetna część.
  • Odpowiedz
@Mathas: Najlepiej zacząć od 1, żeby poznać lore świata, który to w 3 jest kontynuowany. Dwójkę możesz pominąć bo to osobna historia oraz kiepska mechanika jak dla mnie. Polecam jeszcze Nioh które ma podobny klimat jak w Sekiro.
  • Odpowiedz
@Mathas: Jedynka jest dużo wolniejsza w rozgrywce, ale nie nazwałbym jej trudniejszą. Przyzwyczajony do rozgrywki z 1 i SotFS mam ogromne problemy z odnalezieniem się w trójce, bo wszystko dzieje się dwa razy szybciej. Co do fabuły, to nie wiem, czy ma to jakieś większe znaczenie. Tzn oczywiście, że 1 i 3 są ze sobą połączone, ale to bardziej subtelne smaczki niż pełnoprawne nawiązania. Ot, tu stało tu, tam stał on,
  • Odpowiedz
@Renzov: No nie licząc lokacji ofc, bo się momentami pokrywają. Jak podoba ci się gameplay Sekiro, to próbuj z trójką. Potem może być dziwnie, gdy będziesz przesiadał się na wolniejszy gameplay, a potem z powrotem na szybki
  • Odpowiedz