Wpis z mikrobloga

Ktoś może mi wyjaśnić byłem w UK jakieś 3 lata temu pracowałem tam przez 1.5 roku mam wyrobiony insurance, konto w banku , jak to teraz wygląda jak bym chciał wrócić i pracować po nowym roku ?
#uk #brexit
  • 37
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dwade4: albo inny pro tip ( ͡° ͜ʖ ͡°) wyślij swoją kartę komuś z rodziny i niech zrobi kilka płatności zblizeniowo w markecie i tyle. Potem wyciąg i teoretycznie byłeś tu fizycznie wg wyciągu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@cortezik: No ale wszedzie piszą, że masz byc w ciagu ostatnich 6 miesiecy i koniec. Sam myślałem nad tipem z kartą ale niestety stara mi wygasła a nową dzwonilem zeby bank wyslal na inny adres to kazali mi przyjsc do oddzialu i dac dowod jakis z nowego adresu bo inaczej nie wysla ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Biolog_chagreabid: to tez mam pro tipa ( ͡° ͜ʖ ͡°) „ Card Purchase ASDA Superstore On 24 Jun” na wyciągu z Barclays jak kupowałem karta w sklepie. Teraz: „ Card Purchase Transferwise On 11 Jun”. To była płatność karta przez neta. Ikonka ta sama na wyciągu, opis ten sam. Protip? Kup coś karta i daj wyciąg jako dowód z 6msc. ( ͡° ͜ʖ ͡
  • Odpowiedz
@pan_uki: No to nie wiem co to robic... Liczyc na to, ze jakims cudem 29.12 samolot, na który bilet mam poleci (RyanAir), kupic bilet przez Amsterdam + miec nadzieje, ze z testem sie tutaj wyrobią oraz, że nie wyjdzie pozytywny bo u nas to jest loteria kto ma kto nie ma czy też wybrac opcję z autem i pomęczyć się przez jeden dzien w aucie ale dojechac. Tylko jaki dowód
  • Odpowiedz
@Biolog_chagreabid: zastanawia mnie czemu się wszyscy uparli na ten Amsterdam (tu i na fb) - rozumiem że jest blisko itp., ale nie łatwiej polecieć do Dublina?
- samoloty z PL latają normalnie, na miejscu nie wymagają testów (z tego co wiem)
- bliżej UK już chyba nie można wylądować
- z Dublina do Londynu nie widzę odwołanych lotów - Ryanair & Aer Lingus latają normalnie
Od biedy można pojechać do Irlandii Pn i tam aplikować/
  • Odpowiedz