Wpis z mikrobloga

Ktoś może mi wyjaśnić byłem w UK jakieś 3 lata temu pracowałem tam przez 1.5 roku mam wyrobiony insurance, konto w banku , jak to teraz wygląda jak bym chciał wrócić i pracować po nowym roku ?
#uk #brexit
  • 37
  • Odpowiedz
@Biolog_chagreabid: wątpię moim zdaniem, natomiast można spróbować. Oni odsyłają maila z tym ze za mało dowodów i wyślij więcej jak coś. Ja robiłem jedna transakcje na pol roku w sklepie i uznali mi to do ciągłości 5 lat na full settled.
  • Odpowiedz
@dwade4: jak mam być szczery to jak kupisz bilet i się odprawisz to potem pdfa z biletem ładujesz jako załącznik do wniosku. Co z tego, ze Ci anulują skoro oni nie będą sprawdzać czy fizycznie się tu znalazłeś. Pro tip jeśli nie masz innej opcji akurat a nie masz bo loty w tym okresie są #!$%@? przez COVID
  • Odpowiedz
@cortezik: też o tym myślałem, ale we wniosku podajesz nr dokumentu wjazdowego - brak zarejestrowanego wjazdu na danym dokumencie i aplikacja spoza terenu UK może wywalić czerwoną flagę

na pewno godne rozważenia w ostateczności
  • Odpowiedz
@dwade4: natomiast jeśli byłeś tu 3 lata temu to nie możesz z automatu starać się o pre settled status? Skoro im wyślesz ze byłeś tu fizycznie 3 lata temu to oni z automatu dadzą Ci pre settled przecież i przyflaguja, ze masz 2 lata jeszcze aby starać się o full settled
  • Odpowiedz