Wpis z mikrobloga

Gdzie szukać info na temat gitar basowych? Chciałbym rozpocząć grać na gitarze basowej, wiele forum, wiele opinii, sprzed paru lat, jest jakieś w miarę świeże, gdzie poczytam coś na ten temat w jaką gitarę się zaopatrzyć? Może tutaj uzyskam odpowiedzi :P
Jeszcze myślałem przejść się do sklepu muzycznego, żeby tam pomogli wybrać. Budżet to 1500-2000, jak da się zejść z ceny to spoko.
Mam dużo czasu a chciałbym go na coś przeznaczyć gdy mam wolną chwilę
#gitara #gitarabasowa #gitaraelektryczna #instrumenty #muzyka
  • 9
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DPressed: wiele zasad jest uniwersalnych z gitarą elektryczną, pytanie czego konkretnie szukasz, potrzebujesz. Jeśli miałbym doradzić bas, solidny i nieprzeplacony, to polecam Fendery z serii Player robione w Meksyku. Rewelacja, mega wygodna, świetnie wykonana, stosunkowo przystępna. Do basu przyda ci się jeszcze piec. Ja mam doświadczenie z Warwickiem BC80.
@DPressed: Zerknij tutaj, jakiś czas temu rozpisałem się odnośnie wyvoru pierwszego basu https://www.wykop.pl/wpis/54121685/no-hejka-gitarowe-swiry-%CA%96-chce-kupic-dziewczynie-/

Gdzie szukać informacji? Próbki na youtube. Z forów najbardziej aktywny jest amerykański Talkbass (choć przy amerykańskich zarobkach wybór pierwszego basu to zupełnie inny problem niż u nas).

@Kokos: Fender Player jest jak najbardziej ok, ale 1. nie kupisz go w tych pieniądzach i 2. ja go kupiłem po kilkunastu latach grania jako kolejny brzmieniowy upgrade, a Ty
@msnrc: Jak ktoś chce grać na piątce to niech gra na piątce. Ludzie wymiatają na wszystkim. Jest wręcz tak, że jak się przyzwyczaisz do jednego typu basu, to ciężko jest się przestawić. Mam szóstkę z rozstawem 19mm, który powinien być wygodny dla prawej ręki i do slapowania, ale jestem tak przyzwyczajony do czwórki, że mylą mi się struny.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Drzejzi: ten instrument traktuję jako bazowy i podstawowy, op szuka basu za 2k a nie 500 zł dlatego proponuję średnią półkę. Do basu oczywiście musiałby z 500 zł dołożyć za nówkę, ale za tym stają konkretne zalety. Da się kupić używkę, jeśli ktoś ma wątpliwości co do oryginalności nadal może szukać pomocy. To tylko sugestia, OP podejmie decyzję, a Ciebie proszę o rozmowę na poziomie z okazywaniem szacunku.
@Kokos: Nie chciałem Cię w żaden sposób obrazić. Uważam Fendera Player za świetny bas do tego stopnia, że sam go kupiłem, jednakże przy budżecie "1500-2000 a najlepiej mniej" nie polecę basu, który teraz kosztuje ponad 3000, a używek praktycznie nie ma, bo to w miarę nowa seria. Przy czym używki Fendera są najczęściej podrabiane i sam bałbym się kupić używkę, pomimo, że siedzę w temacie.

Polecam koledze @DPressed rozeznać się w