Wpis z mikrobloga

1.Bądź antykapitalistą
2.Wrzuć jakiś obrazek mający zirytować wolnorynkowców
3.Wdaj się w dyskusję
4.Wyzywaj wszystkich od kucy, korwinistów i twierdź że bogate kraje wzbogaciły się dzięki redystrybucji bogactwa
5.Zobacz wykres jasno stwierdzający że jest to bzdura.
6.Daj rozmówcę na czarną
7.Kolejne zwycięstwo antykapitalizmu
Z takim gakiem2137 to można przynajmniej coś podyskutować. Napisze jakieś bzdury, ale przynajmniej spróbuje podjąć polemikę. A na takich jak ten tfu.
#antykapitalizm #bekazlewactwa #bekazpodludzi #ekonomia
Pobierz J.....o - 1.Bądź antykapitalistą
2.Wrzuć jakiś obrazek mający zirytować wolnorynkowc...
źródło: comment_1608932727H53Mg5uP0r21C0tY380fWc.jpg
  • 56
@Jell-o Mam pytanko. Czy tacy kapitaliści jak ty negują zmiany klimatyczne spowodowane przez człowieka czy znają jakiś sekretny sposób nie rozwiązanie tego problemu?:
czemu osoba która jest ogarnięta życiowo i zarabia dużo ma płacić większe podatki niż ci którzy są mniej rozgarnięci


@Leevvir: zakładając, że to co mówisz, ma sens, to odpowiem - bo ogarniętość życiowa to nie jest coś, co wypracowujesz sam, tylko kapitał nabyty od rodziców, za który nie zapłaciłeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jell-o Obecny system opiera się na niekończącym się tworzeniu i zaspokajaniu potrzeb ludzi a to z kolei prowadzi do wykorzystywania zasobów, zużycia wody i palenia paliw kopalnianych byle tylko napędzać produkt krajowy. Nie uważasz że to kiedyś jebnie? Wiele przemysłów można by zredukować ponieważ wytwarzaja ogromne ilość dóbr na które jest zbyt tylko dzieki marketingowi ale to doprowadzi z kolei do utraty miejsc pracy i zubożenia spoleczenstwa. W związku z tym mam
@Titufe: Jak się skończą paliwa kopalne to i tak trzeba będzie przejść na źródła ekologiczne, albo chociaż ograniczyć ich eksploatację. Zresztą cała Unia to co najwyżej 10% światowej emisji co2.
@Jell-o oczywiście ale chodzi o samą skalę zapotrzebowania. Może i unia produkuje mało CO2 ale w tym samym czasie azjatyckie molochy produkcyjne trują na potęgę aby zaspokoić rynki europejskie i Amerykańskie.
@Titufe: Obecnie najlepiej o ekologię dbają kraje, które w przeszłości mocno eksploatowały naturę. I pewnie to samo będzie z krajami które obecnie dopiero się rozwijają. Mało kogo obchodzi ekologia jak siedzi w chatce z gówna i głoduje.
@studentskyyy: Tak dokładnie to pokazywał on wydatki rządowe, a to oczywiście nie to samo, ale oczywistym jest, że obecny welfare state byłby niemożliwy gdyby były one na tym poziomie co wtedy. Bardzo uczepił się tych lat zimnej wojny jako okresu gdy wzrosły wydatki rządowe, a więc możliwe że redystrybucja też, ale zapomniał wspomnieć o tym, że te kraje były bogate dłuuuugo przed nią i bardzo szybko się rozwijały w XIX wieku
Pobierz J.....o - @studentskyyy: Tak dokładnie to pokazywał on wydatki rządowe, a to oczywiśc...
źródło: comment_1608971602UPpUdDIvA2TViiI3P3AnF5.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jell-o: Ja tam nie widziałem żadnego "orania", oprócz jęków o komunizmie, czerwonych towarzyszach, zawiści do lepiej zarabiających, hasełkach, że "bogaci i tak unikną opodatkowania, a po dupie dostanie się biednym" lub że "progresja podatkowa cementuje dzisiejszy system gospodarczy" XDDD Jak tak to ma wyglądać, to się nie dziwię, że wolnorynkowcy coraz częściej są postrzegani jako kretyni i fanatycy, a ich pomysły są z miejsca torpedowane. ( ͡° ͜ʖ ͡
@Probz:

orania.


Nie użyłem w tym poście ani słowa "oranie" ani "masakrowanie" ani "miażdżenie" więc coś ci się przywidziało.

oprócz jęków o komunizmie, czerwonych towarzyszach, zawiści do lepiej zarabiających, hasełkach, że "bogaci i tak unikną opodatkowania, a po dupie dostanie się biednym" lub że "progresja podatkowa cementuje dzisiejszy system gospodarczy.


To wszystko pisałem ja? Bo wiesz, byłoby głupio gdyby się okazało że bijesz chochoła...