Wpis z mikrobloga

Hipotetyczna sytuacja. Piszę bajki dla dzieci, potem sam nagrywam i sprzedaję dostęp do tego w internecie. Rodzice to puszczają dzieciom do snu, a ja zarabiam miliony na subskrypcjach. No w opór hajsiwa, powiedzmy - 20 mln $ miesięcznie. Ale stwierdzam, że mógłbym zarabiać więcej, więc chcę zatrudnić dodatkową osobę do czytania tych bajek, bo sam już nie wyrabiam jednocześnie pisać i nagrywać.

Ile powinienem płacić tej osobie?

#antykapitalizm
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goryptic: Uważam że powinniście partycypować razem w zyskach według tego ile zarobicie i przepracujecie, a nie że twój pracownik dostaje cały czas równą pensję, byle jak najniższą, a ty zagarniasz sobie resztę. To pierwsze rozwiązanie to właśnie esencja socjalizmu rynkowego i jest to rozwiązanie sprawiedliwe, wolnościowe i demokratyczne, a to drugie rozwiązanie to wyzyskiwujący kapitalizm. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wesołych świąt.
  • Odpowiedz
byle jak najniższą


@Gaku745: no więc właśnie to jest pensja według tego ile zarobi i przepracuje. Jak już wyjaśniłem powyżej, te miliony nie są efektem pracy tego pracownika. Jeśli pójdzie pracować gdzieś indziej robić to samo, to nie wypracuje takich milionów, bo one nie wyniają z jego pracy, tylko z mojej.

Również wesołych świąt.
  • Odpowiedz