Wpis z mikrobloga

#antroswspomina

Zawsze lubiłem baśniowy klimat oraz motyw wynalazków i dziwnych maszyn. Wczoraj na discordzie przypomniałem sobie serię Leśny ludek, która znakomicie wpisywała się w moje upodobania i mimo, że to książeczki dla dzieci to w dalszym ciągu lektura raz na parę lat sprawia mi przyjemność.
W 6 tomach poznajemy perypetie leśnej społeczności, która kolejno rozszerza się o skrzaty, olbrzyma, elfy, wróżki by w końcu doszło do ich konfrontacji ze smokami!
Wszystko prześlicznie zilustrowane i napisane przyjemnym stylem, a samej treści jak na książkę tego typu nie jest aż tak mało. Poza samymi historyjkami fascynowały mnie schematy domu elfów czy rysunki wież oblężniczej, czy też innych wynalazków. Całość podobna w klimacie do swoistego leksykonu malców w czerwonych czapkach tj. do tomiszcza o dumnym tytule Skrzaty, który czasem wręcz z antropologiczną dokładnością przytaczał codzienność tych bajkowych istot. Niestety mam tylko 3 ostatnie tomy, chętnie przeczytałbym w wersji cyfrowej pozostałe (czytałem je jedynie w księgarni w latach 90.)

kilka ilustracji

#wykopplus30club #sentymentalnie #ksiazki #bajki
antros - #antroswspomina

Zawsze lubiłem baśniowy klimat oraz motyw wynalazków i dz...

źródło: comment_1608762820YWAqwBYqrGKEs6EArQGpuT.jpg

Pobierz
  • 65
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@antros: o matko kochałam to, ale mnie flaszbaki walnęły bo lata tego nie widziałam. Nie spodziewałam się o 4:48 w gorących XD
od starszego kuzyna chyba dostałam i potem poszło dalej w świat, ale mam ból dupy bo bym z chęcią przeczytała ()


też to duże dziwne wydanie miałam, uwielbiałam rysunek z jednorożcem najbardziej na świecie. Często próbowałam te obrazki przerysować, i to rozczarowanie gdy się okazało
@antros: Mam taka księgę w domu rodzinnym. Format dość spory ale te obrazki... można wpatrywać się godzinami i ciagle coś dostrzegasz. Ależ to działało na wyobraznie, np te wszelkie mechanizmy ... :)
@antros: Ja mam taką, to moja stara książka, którą obecnie czytam synowi. W niej tez występuje ten olbrzym i elfy ale nie wiem czy jest to wydanie jakieś dodatkowe czy zupełnie inne. Swoją drogą jak czyta się ją teraz to odkrywa się drugie dno. Jak byłem mały to nie rozumiałem za wiele a tutaj w jednym z rozdziałów pięknie jest opisany cykl pędzenia bimbru ( ͡° ͜ʖ ͡°
mrololl - @antros: Ja mam taką, to moja stara książka, którą obecnie czytam synowi. W...

źródło: comment_160879536143CJjTIcxN8MClxlWECJwT.jpg

Pobierz