Wpis z mikrobloga

dobra to ona była przed rokiem 2000, teraz trochę lepsze mielonka


@theodolit: #!$%@? no bo produkcja szynki konserwowej polega na tym, że mięso na nią podlega zmieleniu?

w sumie smaczne ale kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów


@theodolit: Może cię zdziwie ale akurat czym jak czym to wędlinami nie musimy się martwić i własnie dlatego, że krakus robił dobre jakościowo wędliny odniósł taki sukces na zachodzie. Widać, że
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: nie o nie szynka konserwowa nie musi być zmielona - tylko peklowana, kawały mięsa wpakowane w praskę i gotowana czy coś koło tego - kiedyś szybka mielona miała bardziej zwartą strukturę..

hmm w sumie chyba jakaś firma sprzedająca w plastrach szynkę konserową ma podobną budową... w sumie krakus mi smakuje, ale konsystencja jest bliżej mielonki niż dawnej szybki konserwowej

tak to moja subiektywna opinia ;) tak zdarza mi się ją
nie o nie szynka konserwowa nie musi być zmielona


@theodolit: Każda szynka konserwowa jest z mięsa które się mieli. Tak samo jak nie da się zrobić parówek nie mieląc mięsa. Widać, że nie masz zielonego pojęcia o tematach o których się wypowiadasz.

hmm w sumie chyba jakaś firma sprzedająca w plastrach szynkę konserową ma podobną budową... w sumie krakus mi smakuje, ale konsystencja jest bliżej mielonki niż dawnej szybki konserwowej


@