Wpis z mikrobloga

@Zetembe: w to grałem, ale to stare gry. myślałem, że cały czas takie gry są robione tylko z nową grafiką, a tu dupa, miała być strzelanka, a jest więcej filmu niż strzelania. Zacząłem się zastanawiac czy w ogóle są nowe gry typu dooma duke'a czy wolfa
@kiedys_bylem_bordo: no masz nowe Wolfensteiny, chyba ze 3 części wyszły w ostatnich 5 latach, dwie na pewno. Doomy tak samo, dwa

Metro Exodus ci może się spodobać, bo tam masz otwarty świat, ale filmów też jest sporo. Ja akurat Metro 2033 cenię bardzo, bo gra ma świetny klimat i mi nie przeszkadza „filmowość”. W sumie to niewiele takich motywów pamiętam, dla mnie tam było dużo strzelania i skradania się
albo nawet Quake 4 który wbrew opiniom jest moim zdaniem bardzo dobrą strzelanką


@kiedys_bylem_bordo:

Przecież to był syf, przeciwnicy oparci na hitscanie i towarzysze - gloryfkowane boty do leczenia. Cały główny myk gry - jesteś Stroggiem, czyli wyżej skaczesz, możesz czytać napisy w ich języku i używać ich apteczek. Zmarnowany potencjał.
@CorTuum: ja dobrze wspominam Q4, choć to nie jest arcydzieło. Klimat ma dobry, Stroggi były świetne, no i motyw z operacją i doczepianiem implantów rewelacja. Co do hitscana to nie wiem za bardzo co to znaczy, ale to było technicznie to samo co Doom 3
Co do hitscana to nie wiem za bardzo co to znaczy


@niezwornowazony: To znaczy, że przeciwnicy strzelając do gracza od razu go trafiali - pociski nie miały czegoś takiego jak czas lotu. W porównaniu do dwójki to spory minus.