Wpis z mikrobloga

Czy są jakieś kierunki poza filologią angielską (anglistyką), które wymagają tylko rozszerzonego angielsku (ew. podstawowego polskiego)?

3 klasa liceum, matura na tę wiosnę, profil mat-fiz-ang. Angielski bardzo łatwy, fizykę całkowicie porzuciłem, a z matmy ostatnio idzie średnio i dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że nie chciałbym studiować niczego związanego z nią, także kiepska sytuacja. Nauczycielem nie chciałbym zostać, ale ewentualnie mógłbym być tłumaczem po filologii. Są jakieś inne warte uwagi kierunki związane z językiem angielskim bez matmy i fizyki?
#studia #pytanie #filologiaangielska #anglistyka #kariera
  • 2
  • Odpowiedz
@erdwa: Zależy od uniwerku, ale nawet na filo rzadko chcą tylko angielski, zazwyczaj są minimum 2 rozszerzenia brane pod uwagę. Lingwistyka jest trochę bardziej perspektywiczna niż sama filologia, na 95% i tak nie zostaniesz tłumaczem tylko skończysz w korpo albo dając korki dzieciakom.
  • Odpowiedz
@erdwa: ja ci nie polecam filologii, w moim przypadku to zmarnowany czas, jestem na 2 roku i zaluje ze czegos innego nie wybralem. Przygotuj sie na jezyk na poziomie B2
  • Odpowiedz