Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jest tutaj ktoś komu udało się przenieść/znaleźć pracę w DE w korpo, bez ukończonych studiów tam (tylko z polskim dyplomem)?

Niemcy są zamknięci i nie chcą brać byle korposzczura i mają przesyt na rynku?

Znam niemiecki B1/B2 uczę się od ponad roku i po ukończeniu studiów (2 lata), chce podejść do C1 egzaminu i wyjechać do NRW. Jakie szanse dla typowego Patryka jak ja, z dyplomem UE(licencjat) i 3 letnim doświadczeniem w korpo typu BPO/SSC?

#korposwiat #emigracja #niemcy #finanse

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fe0889235ed44000acde657
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 22
OP: @kalbuc: nie wiem kogo masz na myśli, ale zrobiłem mały rekonesans ba Twoim profilu i jeśli Twoimi wyżynami jest praca przez agencje albo jeżdżenie na TIR-ach to “xD”

@kleiner_trottel: czyli warto bezpośrednio uderzać z Cv po niem/ang do oddziałów?

Moja kumpela w jednym korpo-słuchawce dostała prace i jej nawet mieszkanie załatwili, a praca po angielsku - aż dziwne, przecież niemcy dobrze znają angielski.

A co myślicie o ichniejszych
@AnonimoweMirkoWyznania: Na pewno warto sprobowac bezposrednio zanim zaczniesz szukac czegos innego. Ja jak aplikowalem, mialem koniec koncow 3 oferty, z tym ze duzo aplikowalemi nie mialem zbyt duzych wymagan finansowych. Nie wiem na ile lepsza jest sytuacja teraz, szczegolnie przez pandemie trudno cos oceniac, ale tak jak pisalem wczesniej, w Niemczech co roku zwalnia sie kilkaset tysiecy miejsc pracy przez przechodzacych na emerytury.

Ausbildung to nie jest cos co bys chcial
: nie wiem kogo masz na myśli, ale zrobiłem mały rekonesans ba Twoim profilu i jeśli Twoimi wyżynami jest praca przez agencje albo jeżdżenie na TIR-ach to “xD”


@AnonimoweMirkoWyznania: wiesz dobrze kogo mam na myśli #pdk,
nie chcę ci niszczyć marzeń ale dla ciebie taka praca przez agencje albo jako kierowca to też max twoich możliwości, no ewentualnie jak już chcesz tak bardzo do korpo to możesz tam kible myć
@AnonimoweMirkoWyznania: No to tu jest całe spektrum wiekowo, być może wyjątkiem sa jakieś cyfrowe branże, gdzie starsi zwyczajnie juz się nie załapali ale to raczej wyjatek. Chyba tu się zwyczajnie tak nie wyciska ludzi i chętniej zostają na dłużej, choć z drugiej strony kojarzę że w Polsce też są spoko korpo gdzie nie ma stresów i jest normalne traktowanie pracowników. Do tego dochodzi fakt że w wielu branżach jest taryfa dla