Wpis z mikrobloga

Czy byście wybrali z tych opcji?
a) Praca w januszexie po 12 dziennie plus 2 soboty za około 9K zł. Wynajem mieszkania za 1,5K. Znajomi i rodzina na miejscu.
b) Praca w Helmutexie po 8h za około 9k +plus darmowe mieszkanie. 1k km od znajomych i rodziny.
#cnc #niemcy #polska
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 39
@cluiv: w helmutexie mas tyle lepiej, że po jakimś czasie będziesz mógł aspirować do innego, lepszego helmutexu
  • Odpowiedz
  • 5
@cluiv W tym i w tym przypadku rodziny, a tym bardziej znajomych nie zobaczysz ;) zależy też czy masz rodzinę żona dzieci, czy mama tata ;) w drugiej opcji masz sporo czasu dla siebie i odpoczynek psychiczny.
  • Odpowiedz
@cluiv: no to wiadomo, ze jak chce się odłożyć na mieszkanie to trzeba trochę przycisnąć, tylko jeśli masz możliwość zarobienia tej samej forsy, a mieć znajomych pod ręka to może lepiej w polsce, chyba ze znajomi cię zmusza do wydawania kasy :D
  • Odpowiedz
@cluiv: Ja jeżdżę 300km do pracy ale ja mam różnice pomiędzy 4,5k pln a 3k € a nie taka sama prawie stawka. Wolałbym mniej pracować w januszexie i siedziec na miejscu niż jechać za granice gdzie więcej nie zarobię
  • Odpowiedz
W De przeżycie mnie z 300€ kosztuje (żarcie + paliwo). Właściwie będąc samemu nie ma na co kasy wydawać. Robota zwykle spokojna i bardzo nudna. Szans na awans żadnych bo to przez agencje praca. Mój słaby niemiecki nie robi nikomu problemu, kieras i większość ludzi w robocie w porządku (kiedyś już robiłem w tym helmutexie). Najgorsze jest, że po robocie nie ma do kogo gęby otworzyć. W weekendy straszne nudy. Normalnie to
  • Odpowiedz