Wpis z mikrobloga

@tabarok: lol, to jak masz dowody to do prokuratury a nie z karteczkami na banerze?

Ewentualnie zmienić karteczki na "Uważam, że ten człowiek, krył pedofilię" lub "Przypuszcza się, że ten człowiek krył pedofilię".
@jPaolo2: no dobra, ale w dalszym ciągu. Nie mogę udowodnić bo kościół ukrywa dowody. Jeżeli masz dowód, że kościół ukrywa dokumenty, to udowodnij to w prokuraturze, albo twierdź, że podejrzewasz, że kościół ukrywa dowody albo, że istnieją przesłanki.

Fakt można stwierdzić tylko jak się ma dowód.

Żebyśmy się dobrze zrozumieli, nie chcę tu bronić kościoła. Tylko "kościół systemowo ukrywa pedofilów" a "mamy podejrzenie, że kościół systemowo ukrywa pedofilów" to diametralnie różne
@jPaolo2: tak, na pracę prokuratury również możesz pisać zażalenie, odwoływać się i jeżeli wiesz, że gdzieś jest tuszowana zbrodnia przez organy władzy masz obowiązek donieść.

Chyba, że według ciebie w kraju postępującej masowo laicyzacji cała prokuratura to opłacane przez kościół sprzedajne marionetki.
@akwes: no nie wierzę, że cztery lata po zagarnięciu przez zero prokuratury muszę udowadniać, że to sprzedajne marionetki. i to jeszcze jak dałem link wskazujący, że prokuratorzy mają nakaz z góry nie przeszkadzać czarnej mafii kryć zboczeńców
rozwiązania są dwa: alboś jest opłacany troll, albo prawdziwy członek pisowskiego kultu. W obu przypadkach, szkoda śliny by pluć, a co dopiero dyskutować jak z człowiekiem.
@jPaolo2: tak, tak, jestem trollem bo nie wierzę, że cała prokuratura w Polsce nie dała się zastraszyć mafii ale klechom z polskiego kościółka już tak.

A dowodem na zmasowaną zmowę całej polskiej prokuratury jest, że ktoś wysłał list przypominający o aktualnej wykładni prawa i prośbę o zgłaszanie sytuacji wystąpienia o pisma do kościoła. I to dokument, który jest opinią i to nie wiążącą. Autorka linka sama przyznaje, że cała ta bulwersująca