Wpis z mikrobloga

Jaki wpływ na kondycję letnich opon mają niskie temperatury, takie w okolicach zera stopni?
Słabe zimy ostatnimi laty skłoniły mnie do przemyśleń, czy warto w ogóle zmieniać na zimówki, jeśli jeżdżę tylko po mieście. Jak spadnie śnieg to mogę auto zostawić pod domem po prostu. Przy takiej aurze jaką mamy teraz lepiej mi się jeździ na letnich - pytanie tylko, czy nie niszczę tym opon, tak jak zimówki szybciej się zużywają od wysokich temperatur.
inb4 kup całoroczne - nie kupię.
#motoryzacja #opony
  • 11
Przy takiej aurze jaką mamy teraz lepiej mi się jeździ na letnich


@advert: Zastanowił bym się w takim razie czy te twoje letnie opony są faktycznie letnie, a może zimowe nadają się do kosza. Dość długo w tym sezonie jeździłęm na letnich i końcówka już była jak na lodowisku prawie. Przesiadka na zimowe oddała mi przyczepność.
@advert: Wystarczy zebys sie rozpędził do 70-100 i zahamował. Potem sie zastanow czy to ślizganie sie jest ślą ciebie akceptowalne.

A mówimy tylko o temperaturze bliskiej zera. Jak sie robi ujemna to letnie mocno sie ślizgają. Jak spadnie mały śnieg na 2-3 cm to masz łyżwy.

Jak masz taka rozkmine to bierz wielosezon
Zastanowił bym się w takim razie czy te twoje letnie opony są faktycznie letnie, a może zimowe nadają się do kosza.

@anonim1133: letnie letnie, a zimowe nówki sztuki Bridgestone'y, więc to raczej nie kwestia jakości. ja w każdym razie uślizgów żadnych nie uświadczyłem, a na mokrej powierzchni zawsze mam wrażenie że letnie lepiej trzymają - o ile nawierzchnia nie jest zmrożona.

Jak sie robi ujemna to letnie mocno sie ślizgają.

no
@emmwuu: generalnie zimą zdarza mi się wyskoczyć 2-3 razy gdzieś w bliskie góry na narty - na śniegu wolę mieć zimówki. Teraz dopuszczam myśl, że sezon narciarski w ogóle nie ruszy, dlatego rozważam niezmienianie opon, w normalnym trybie w ogóle bym się nie zastanawiał tylko zmienił

z latem podobnie - nie wiadomo, czy podróże samolotem wrócą do normalnego stanu, więc rozważam, że tak jak ostatnio, na wakacje będę musiał autem pojechać