Wpis z mikrobloga

Gdyby ktos trzesl dupskiem, ze nie mozna wychodzic w sylwestra to mozna robic co sie chce i gdzie sie chce. Wg konstytucji zakaz przemieszczania M U S I zostac poprzedzony ogłoszeniem stanu wyjątkowego, taki nie został wprowadzony bo gównoRząd bałby się odszkodowań dla firm ktorych mozna żądać gdy wprowadzonoby stan wyjątkowy. Chlew obsrany prawnym gównem #koronawirus
  • 25
@ap0linary: Wszystko dobrze, tylko zapominasz że my już nie żyjemy w państwie prawa. Rządzi wola naczelnika i prawo siły. W sejmie już nikt nie przestrzega procedur, na ulicach też nie. Domu Kaczyńskiego 24/7 strzeże policja nie mając ku temu absolutnie żadnej podstawy prawnej.
A jak nie obowiązuje cywilizowane prawo, to obowiązuje prawo siły. Siła - czyli policja - jest po stronie PIS.
@ap0linary: jak zamierzasz obronić się przed mandatem? O ile wiem, to sądy nie rozstrzygają zgodności przepisów z konstytucją. Dla sądów ważne jest obowiązujące prawo, a o jego zgodności, orzeka Trybunał Konstytucyjny, u którego wyroki zamawia naczelnik. Dostajesz więc mandat, nie przyjmujesz, sprawa trafia do sądu i sąd musi to przyklelpać, pomimo niezgodności z konstytucją. Jako obywatel, masz gówno do gadania i nie masz właściwie żadnej ścieżki odwolawczej. Niech ktoś mnie poprawi
ale nie jest prawdą to co mówisz - sądy uchylały mandaty za maseczki czy jazdę rowerem już wielokrotnie


@AnonimowyGoj: ale to było przed ustawą covidową, kiedy wszystkie obostrzenia były wprowadzane przez wadliwe rozporządzenia. W listopadzie mieli to naprawić i o ile wiem, teraz rozporządzenia ograniczające swobody są legalne w świetle prawa, pomimo oczywistej niezgodności z konstytucją.