Wpis z mikrobloga

Planuję kupić jakieś smart głowice do grzejników. Póki co rozważam zakup głowic #tuya wraz z hubem #zigbee, takich jak na zdjęciu.
Korzystał z nich ktoś z was? Działa to bez problemów? Pytam zarówno o głowice, apkę i ogólnie ekosystem Tuya bo nie wykluczam, że może w przyszłości dokupię tez inne urządzenia. Czy może jest coś lepszego w podobnym budżecie?
#smarthome #inteligentnydom #iot #elektronika #ogrzewanie
Cykuzio - Planuję kupić jakieś smart głowice do grzejników. Póki co rozważam zakup gł...

źródło: comment_1608493600tGCj7eu33BHLqOoXAxoKZY.jpg

Pobierz
  • 11
@Cykuzio: ja mam coś takiego (nie dokładnie ten model, ale funkcjonalnie raczej to samo)
https://allegro.pl/oferta/glowica-termostatyczna-elektroniczna-m28x1-5-herz-6813960570

ale prawda jest taka, ze chyba bardziej mnie wkurza niż z tego korzyści ;) Baterie trzea wymieniać conajmniej raz w sezonie (w każdej z 6 sztuk w domu), o rozładowaniu dowiadujesz sie jak któryś dzień jest Ci jakoś tak dziwnie ciepło/zimno, i po każdym rozładowaniu trzeba ustawiać datę plus program (w każdej oddzielnie).

jak za kilkanaście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cykuzio: od niedawna mam te ze zdjęcia. Poki co moge powiedzieć, ze są dosc ciche, tzn slychac ze co jakis czas pracuja, ale zupełnie mi to nie przeszkadza.
Slaba instrukcja obslugi, ale jak juz sprawowałem z bramka to nie uzywam przyciskow do niczego.
Jako minus zalicze malo ilosc triggerow oraz akcji automatyzacji w oryginalnej apce.
@brak_sumienia: Ja sobie to wyobrażam tak, że w nocy i gdy jestem poza domem, to z automatu ustawiam niższe temperatury no i docelowo płacę mniej oraz mniej się zastanawiam czy muszę odkręcić/zakręcić grzejniki. U ciebie wychodzi, że jest zupełnie odwrotnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak z tego korzystałeś? robiłeś jakieś plany godzinowe albo inną automatyzację?
@Cykuzio: Robiłem automatyzacje plany i miałem takie samo założenia jak ty. Regulator obniżał/podnosił temperaturę a ja sprawdzałem i się zachwycałem ale co z tego jak rachunek po sezonie wyszedł mi wyższy. I wyjdzie każdemu bo fizyki nie oszukasz. Obniżanie i podnoszenie temperatury zawsze będzie cie kosztować więcej niż trzymanie stałej. W tradycyjnym termostacie odkręcam na II dla całej zimy, czasami jak jest zimniej to daje III. A o resztę się nie
Obniżanie i podnoszenie temperatury zawsze będzie cie kosztować więcej niż trzymanie stałej.


@brak_sumienia: a co to za żydowska fizyka? Niższa temperatura to niższe straty z powodu mniejszej różnicy temperatur. Więc dogrzewając tylko kiedy trzeba zużyjemy najwyżej tyle samo energii zakładając, że pomieszczenienie jest idealnie odizolowane od otoczenia.
@Cykuzio: @karsiwek: @brak_sumienia: Polecam takie rozwiązanie: przełącznik WiFi z termometrem i siłownikiem elektrotermicznym. Zasilanie z 230v, więc brak wymian baterii. Poza "cyknięciami" przekaźnika działa to bezgłośnie. Na forum Supli jest o tym wątek. Rozwiązanie da się też zaadoptować np. w Domoticzu lub Home Assistant.