Wpis z mikrobloga

Jakie #sluchawki wygłuszające polecacie? Do tej pory używałem dokanałowych etymotic mc5, które są całkiem niezłe ale z czasem ta ciągła penetracja ucha zaczęła mnie #!$%@?, no i tez dodatkowo podraznilem sobie ucho przez co chwilowo nie mogę ich używać bo mega niekomfortowo siedzą.
Chce kupić coś nowego, wygodniejszego i moze wydajniejszego. Sam nie wiem czego dokładnie chce, na początku myślałem o jakichś wokół usznych, być może z ANC bo zależy mi na tym, aby mieć absolutna ciszę podczas pracy (przy komputerze stacjonarnym), a krzyki dzieciaka i rozmowy i ogólnie szum otoczenia uniemożliwia mi skupienia uwagi i czuje się jakbym był jakiś upośledzony. No i tak zacząłem czegoś szukać, ale wybór jest mega ogromny... no i głównie natrafialem na słuchawki bezprzewodowe, douszne, podobno z ANC robią świetna robotę. No i powoli się do tego przekonałem, ale nie wiem jaki jest efekt w rzeczywistości.
Możecie mi coś doradzić? Myślałem o wydatku do ok. 1000zl.
Mam kartę dźwiękowa Creative AE-5, jest całkiem niezła. Wiec jestem raczej za jakimś sprzętem stacjonarnym.
Z drugiej strony, mam np. iPada i pojawiają się opinie, ze warto kupić AirPods Pro bo podobno jest spoko kompatybilność, może to mi wystarczy? Zawsze to tez przy okazji zyskuje większa mobilność.
Szukam dalej info, ale zostawiam ten post. :)
#pytanie #audio
  • 5
No i tez w takich słuchawkach bezprzewodowych dousznych można się położyć, to tez spoko opcja bo cierpię na bezsenność, a totalna cisza i brak światła pomaga mi w jakimś stopniu.
Ale są takie żeby można było w nich kimac? Czy to raczej słaba opcja? W sensie, czy nie ma takich aby były wygodne jak leżę np. na boku?
@wykoszonytrawnik: Bardzo dobrze tłumią, ale nie spodziewaj się też, że to będzie kompletna odcina od rzeczywistości :P Najlepiej idź do marketu i przetestuj sam. Wersja XM4 to jeszcze wyższy poziom i tam rzeczywiście mało co dociera do Ciebie z zewnątrz. Ale i cena 500 zł wyższa.