Wpis z mikrobloga

#chwalesie #kuchnia #gotujzwykopem

Wreszcie mam porządną mikrofalówkę.
Wołam @kuba70 bo to przez niego:)

Jest moc - popcorn robi się w 2 minuty (za pierwszym razem dałem 2:30 i był zjarany), funkcja "sensor" działa rewelacyjnie - jedzenie z lodówki, lub zamrażarki wkłada się po prostu bez ustawiania wagi i czasu (trzeba przykryć). Najlepsze jest to, że nie ma obrotowego talerza, a wszystko podgrzewa się równomiernie zarówno na brzegach, jak i na środku:) Rewelacja.

Tryby automatyczne wypróbowałem tylko na pizzach z Lidla i Biedronki (zarówno mrożonych jak i z lodówki) - jest bardzo dobrze, ale sprawdzę czy nie lepiej będzie użyć kuchenki po prostu jako piekarnika - tak, ta kuchenka jest również małym (no nie do końca małym) piekarnikiem. Jest też tryb auto do mrożonych frytek - na razie nie sprawdzałem.

Grill jak to grill w mikrofalówkach - kwarcowy, raczej nigdy nie użyję tej funkcji samodzielnie, ale włącza się w trybach automatycznych, no i w trybie piekarnika.

Nie używałem jeszcze automatycznego rozmrażania, ale chwalą się, że jest równomierne (brzegi nie są ugotowane, a środek dalej zamrożony). Biorąc pod uwagę to, jak podgrzewa - wierzę im w 99% - ten 1% to, cytuję z instrukcji obsługi: "Cały kurczak lub pieczeń wymagają osłonięcia podczas rozmrażania. Osłoń skrzydełka, pierś i tłuszcz gładkimi kawałkami folii aluminiowej i przymocuj wykałaczkami. Folia aluminiowa nie może dotykać ścianek kuchenki." Wyjdzie w praniu ;)

Panasonic NN-DF383B.
dziczku - #chwalesie #kuchnia #gotujzwykopem

Wreszcie mam porządną mikrofalówkę. 
...

źródło: comment_1608411135s5TV6ZFrSpTrywqMY6zPt2.jpg

Pobierz
  • 2