Wpis z mikrobloga

po czym poznać neardentalczyka na wykopie? Po tym, że przyjdzie i pod wpisem zacznie pisać "masz na to jakieś badania"?


Czyli wirus BOSAKOVID-20 znany też jako ZIEMKEVIS-RAK2137 ujawnił się objawowo u kolejnego zakażonego, pokazując, jak pandemia chełpienia się ignorancją, bycia kołtuńskim przygłupem i warchołem umyślnie opierającym swój światopogląd wyłącznie na przypuszczeniach, zasłyszanych pierdnięciach internetowych szarlatanów i naiwnym przeświadczeniu, że to wystarczy, żeby otwierać swoją ziemniaczaną zakolastą japę w dyskusji na trudne i złożone problemy społeczno-polityczne.

To mnie poważnie intryguje - skoro nie nauka, badania, ustalenia oparte na opracowaniu jakichś zjawisk, prawidłowości, fenomenów czy zmian społecznych, to co? No co? XD Co ma być filarem do budowania swojej wiedzy o świecie? Znaleziska magnapolonia? Czy wyrzygi z przepitej japy kołtuna Ziemkiewicza?

#bekazprawakow #neuropa #4konserwy #hiszpania #urojeniaprawakoidalne #prawackalogika #heheszki #humorobrazkowy #shitwykopsays #bosak #konfederacja
Pobierz
źródło: comment_1608374929D4ZBcY6FWu8ZHAXOWv0TSu.jpg
  • 23
@Kazach_z_Almaty: badania naukowe to rzeczywiście poważne argumenty, problem w tym że ludzie wrzucający takie badania na wykop najczęściej nie mają nic wspólnego z samą nauką i nie są w stanie wyciągnąć poprawnych wniosków z tychże badań, wbrew pozorom jakiś poziom wiedzy z danej dziedziny jest wymagany aby dobrze zinterpretować wyniki poszczególnych badań
Dlatego "masz na to jakieś badania?" to rak internetu, albo umiesz dyskutować słownie na argumenty albo #!$%@?.


@YacaFisalu: A wcześniej piszesz tak.

Gość ma absolutną rację, zauważ że jak już rzeczywiście powołasz się na badania to typowa dyskusja wygląda tak:

Soyface: Masz na to jakieś badania?

Ja: Mam, tu są

Soyface: Nie nie, te badania są złe bo...[wymyślanie powodów]


Czyli podawanie argumentów w oparciu o badania to "wymyślanie powodów", ale za
@Kazach_z_Almaty: dlatego że to "podawanie badań" to jest po prostu wygodnia forma odrzucenia z góry tego co twój rozmówca twierdzi i która ma bonus stawiania się w jakimś oświeconym intelektualistycznym świetle, bo to pytanie zadaje się tylko wtedy gdy jest się pewnym że takich badań nie ma i nie będzie (np cokolwiek o kobietach w IT, powodzenia w znalezieniu takich "badań" które nie lecą po jedynej słusznej myśli ideologicznej w dzisiejszych
@Kazach_z_Almaty: ktoś zasłyszał, ktoś widział, ktoś mówił - to są zazwyczaj źródła. Kiedyś właśnie od takiego łebka usłyszałem, że widział jak jakieś dziecko na porodówce było słabe, bo dostało szczepionką w pierwszej dobie życia. Później krążą takie opowieści i dodaje się do nich trochę koloru.

Plus oczywiście głos mędrców plemiennych typu Michalkiewicze, Ziemkiewicze i innych, na szczęści mi nie znanych, którzy oburzeni logiką i nudnością tego świata, forsują teorie spiskowe.
@Kazach_z_Almaty:
Ten człowiek nie za bardzo rozumie czym są w ogóle badania xD.
Koło nie powstało spontanicznie - powstało na skutek badań, TAK właśnie, tych #!$%@?łych lewackich badań dotyczących fizyki pojazdów. To, że te badania nie miały charakteru współczesnych badań i nie istniała wcześniej metoda naukowa (albo nie istniała w takiej formie jak dziś), nie znaczy, że było to dzieło jakiegoś magicznego przypadku.
To czy grzyb jest trujący też zostało stwierdzone