Wpis z mikrobloga

Dostałem propozycję od znajomego dewelopera, że wybuduje mi dom za 200k. 200k to miałby być koszt całej robocizny. Od prac ziemnych, ogarniania papierów, projektu itp. do stanu deweloperskiego, ale bez drzwi wejściowych i bramy garażowej. W cenie byłoby wszystko co sobie wymyślę (dom około 150m użytkowej + garaż w bryle dwustanowiskowy): taras na ogrodzie, kostka przed domem, szambo, klima, rekuperacja itp., ja płacę tylko za materiał. Kwestia dopytania jeszcze czy płot z tylu i przodu też, ale wydaje mi się że nie.

Co myślicie o takiej cenie?

#budownictwo #architektura #deweloperka #dom #nieruchomosci
  • 26
@2xpapanalepiku: @Popularny_mis: no właśnie co do ceny to nie wiem bo w necie na grupach na fejsie ludzie się przechwalają takimi niskimi cenami za ile dom zbudowali, że człowiek zaczyna wątpić ;P Wiadomo że za system zlecony trzeba dopłacić tylko czy aż tyle...
Co do czasu i umiejętności to właśnie byłby u mnie problem. Z każdego tematu musiałbym się praktycznie prawie od zera doszkalać w internecie, co w przypadku pracy
@DenverPn nie wiem jak papiery i roboty ziemne, fundament zwykły czy płyta? Z czego budowane ściany? Dom spory jak na teraźniejsze czasy więc jeśli tradycyjny fundament plus ściany że standardowych bloczków komórkowych to lekko 60k do tego dach z czego? Więźba 15k plus krycie 10-25. Ocieplenie za każdy etap ile się bierze z 20-25pln m2? x3 (styro, klej siatka grunt, struktura) wylewki, hydraulika, elektryka, tynki szpachlowanie, ocieplenie poddasza, montaż okien (chociaż przeważnie
@DenverPn: nie znam tego dewelopera ale znam wiele przykładów gdzie miała być jedna firma od fundamentów do stanu deweloperskiego i zawsze były jakieś problemy. A co jak Ci powie ze jednak wystartuje z budowa miesiąc później? Potem przyjdzie zrobi fundamenty, w połowie ścian powie ze musi podgonić inna budowę i zniknie na 2 miechy, jak będziesz dzwonił to będzie mowil ze ekipa chora/podwykonawca zawalił/pogoda zła itd.

Dla mnie to brzmi jak