Wpis z mikrobloga

Zdjęcie zrobione w Gdańsku, 15 grudnia 1970, przez pana Edmunda Chabowskiego.
Zdjęcie przedstawia mężczyznę rozjechanego w dolnej części ciała przez czołg podczas interwencji komunistycznego reżimu.

Pan Edmund zeznał:
"Nogi nie było, prawdopodobnie została wkręcona, urwana i zabrana przez gąsienicę czołgu. Chodnik był cały we krwi."

PS. W komentarzu zdjęcie z innego ujęcia

#historia #historiajednejfotografii #gdansk #gruparatowaniapoziomu #komunizm #polska
m.....a - Zdjęcie zrobione w Gdańsku, 15 grudnia 1970, przez pana Edmunda Chabowskieg...

źródło: comment_1608365497CyHiN9r4hyiH2jPMJDrHMy.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zaqwsxe niełatwe pytanie... Też je sobie zadaje i nie znajduje jednej odpowiedzi...
Patrząc na Polskę teraz, nie wiem, czy jesteśmy w stanie znaleźć odpowiedź na to pytanie teraz.
Za jakieś 50 lat, myślę, historia to osądzi
  • Odpowiedz
@frugom:
Jemu się wydaje, że jest śmieszny. Pewnie siedzi i chichocze, że zrobił psiukusa.... takie pokolenie co zrobić. Wychowane na memach i mediach społecznościowych
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE:

byłeś kiedyś w swoim życiu na demonstracji? Na awanturze nawet takiej na ulicy co pijany typ cie zaczepił. Co ty myślisz, że ktoś w takich okolicznościach kalkuluje i a przede wszystkim widzi że czołgi jadą? Czy on do końca wierzy że władza tzw ludowa wyśle wojsko do tłumienia protestów?
Łatwo się pisze za monitora komputera co? Ty sie tak zbuntujesz, że pewnie w Sylwestra od 17 już będziesz na
  • Odpowiedz
  • 1
@Zaqwsxe może pytanie jest banalne, ale wiele żyć ludzkich zostało złamanych... Mojego kuzyna na przykład, który naprawdę życie poświęcił dla wolności, a ekonomia post-komunistyczna go zmiażdżyła (a koledzy-solidarnosciowcy udawali, że go nie znają, jak już doszli do stanowisk i pieniędzy... Ciężki temat)
  • Odpowiedz