Wpis z mikrobloga

Mireczki w tym roku robię:
-barszczyk
-uszka
-pierogi z kapustką, ale pieczone zamiast gotowane
-łososia tatarskiego
-sałatkę makaronową z kurczakiem (jarzynowej nie robię, bo ciocia zawsze wciska mi jej całe wiadro)
-krokieciki z pieczarkami
-pieczeń huzarską
-śledzik z żurawiną
-rybka po grecku <333 (specjalnie kupulam wielką blachę żeby było dużooo rybki)
-pasztet warzywny
-faszerowane jajeczka
-ciasta, ale jeszcze nie wiem jakie. Na pewno makowiec i leśny mech
Już się nie mogę doczekać stania przy garach. Będę dodawać fotki dań.
To już koniec mojego wpisu, który nikogo nie interesuje. Jednakże życzę wszystkim miłej soboty. ()
PS może Wy, Mireczki, macie jakieś wyrąbane w kosmos przepisy, które urzekną gości w święta?
#gownowpis #swieta #gotowanie #gotujzwykopem
  • 50
  • Odpowiedz
@ciootka: mnie interesuje, bo to moje pierwsze święta, kiedy odpuściłam totalnie. Robię nic :) i chętnie poczytam co tam inni sobie w kuchni pichcą, bo generalnie to fajna sprawa :)
Czekam na fotki, wołaj mnie do wpisów!
  • Odpowiedz
@ciootka: nostalgia mnie złapała ()
Taki fajny ten wpis. Cieplutki <3
U mnie zawsze furorę robiły krokiety z serem żółtym i pieczarkami podane z barszczem buraczanym na zakwasie, który został z wigilii podrasowanym wędzonką na drugi dzień i do tego kapusta z grzybami (recycling).
  • Odpowiedz
@ciootka: Aha zapomniałam wspomnieć jeszcze, w ramach recykling, ze te wszystkie smażone filety i łososie z wigilii i karp (sama się zdziwiłam, ze może tak fajnie smakować jak się go dobrze zrobi) leciały do zalewy octowej i była genialna przekąska do wódeczki na sylwestra (nie znoszę marnowania jedzenia ( ͡° ʖ̯ ͡°) )
  • Odpowiedz
@ciootka jeśli lubisz śledzie w różnej postaci to polecam śledzie z gruszką i selerem naciowym w śmietanie. Zrobiłam na święta dwa lata temu na próbę. W zeszłym roku teściowa się o nie upominała ()
  • Odpowiedz